• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yaşlı Ve Yorgun Görünmeye Son!

Yaşlı Ve Yorgun Görünmeye Son!

Yorgun bakışlardan kurtularak gençlik günlerine yeniden kavuşmak isteyenlerin başvurdukları göz kapağı estetiği, genetik mirasa bağlı olarak yaşanan deformitelerin düzeltilmesinde de etkili oluyor.

Ameliyat Öncesi Değerlendirmenin Önemi

Blefaroplasti adıyla anılan uygulamadan öncelikle adayların beklentilerinin gözden geçirilmesi gerekiyor. Etkili bir iletişim sonunda ortaya çıkacak olan cerrahi girişimin detaylarının gerçekçi olması operasyon sonucunu olumlu etkileyen başlıklar arasında gösterilebilir.
Göz kapağı estetiği yapılırken yaşa bağlı olarak görünür hale gelen kaz ayaklarının, kaş asma ve alın gerdirme ihtiyaçlarının da karşılanmasına çalışılır. Göz kapağı ve çevresinde yapılan detaylı muayenenin sonrasında çeşitli açılardan çekilecek fotoğraflar eşliğinde müdahale şekli ve yapılaması planlanan ek uygulamalar ayrıntılı olarak planlanır.

Göz Kapağı Estetiğine Nasıl Hazırlanılır?

Bu uygulama genel olarak lokal anestezi eşliğinde yapılır. Ancak hekimin uygun görmesi ve hastanın da onaylaması halinde göz kapağı estetiği genel anestezi altında da uygulanabilir. Yapılan kesilerin müdahale sonrasında fark edilmemesi için tercih edilen alanlarda yapılan işlemler sayesinde göz kapağında bulunan torbalar alınarak uygulama sonlandırılır. Kişinin ihtiyaçlarına göre değişen estetik operasyonun sadece gözaltı ya da kapağında olması halinde işlem 1,5 saat sürerken göz çevresinin tamamında yapılacak olan işlemler 2,5 saat içinde tamamlanır.

Ameliyat Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl İşler?

Uygulamanın ardından kesi bölgesine ince bantlar yapıştırılır. Erken dönemde yapılacak buz tatbiki olası şişme ve morlukların minimum seviyede gerçekleşmesi için son derece faydalıdır. Hasta aynı gün 3-4 saat sonra evine güvenle gidebilir. Eriyebilen dikişlerin kullanılmadığı müdahalelerde ilk hafta içinde dikişler alınır ve genel bir kontrol yapılır. İyileşme sürecinde güneşin zararlı etkilerinden korunmak son derece önemlidir.
Uygulama sonrasında rahatsız edici şişlik veya morlukların görülmesi beklenmez. Hasta kısa zaman içinde sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. İhtiyaç halinde üst göz kapağı estetiği sırasında kaş asma estetiği de devreye alınabilir. Bu operasyonla birlikte göz açıklığının aksı da değiştirilebilir. “Çekik göz” tabir edilen görünümün başarılı bir şekilde elde edilmesiyle birlikte yüz ve bakışlar daha anlamlı bir hale getirilebilir.

Kaynak : http://www.quartzclinique.com/goz-kapagi-estetigi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, Bebek Deterjanı, ,Joyetech,One Hit Wonder ,Besin ve Diyet