Vakumlu Kürtaj | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vakumlu Kürtaj

Vakumlu Kürtaj

Aslına bakılırsa kürtaj işlemi genel olarak iki farklı yöntem altından duruma göre ve doktorun kararı ile birlikte gebe olan kişinin de kararları altında ortak bir görüş ile son bularak yapılmaktadır. Bunlardan ilki ilaç yöntemidir. Kişiye uygulanan birtakım ilaçlar neticesinde gebelik son bulmaktadır. Ancak ilaç yöntemi tek başına gebeliği tam olarak bitirmemektedir. O yüzden ilaç yöntemleri ne kadar kullanılsa da yine de bu konuda son olarak diğer ikinci yöntem olan vakum işlemi gerçekleştirilmektedir. O yüzden yasal bir sınır içerisinde gerçekleştirilen kürtaj işlemi için mutlaka vakum yöntemi çok daha fazla kullanmaktadır. Bu sayede kürtaj işlemi en fazla 12 haftaya geçmeyecek bir süre içerisinde tek seferde tamamen son bulma şansı elde edebilmektedir.

Vakum yöntemiyle kürtaj

Güvenli bir şekilde ve tek seferde gerçekleştirdiği durum nedeniyle en çok kullanılan yöntem olarak dikkat çeken vakumlu kürtaj işlemi tabii mutlaka profesyonel bir şekilde bu işi iyi yapan tecrübeli doktora doktorlar kapsamında gerçekleştirilmelidir. Genel anlamda negatif basınç veren enjektör ile birlikte plastik kanüller kullanılmaktadır. Bu sayede tek bir seferde kürtaj tamamen yapılmakta ve yasal süre olan 10 haftayı geçmeyecek bir şekilde kişinin gebeliğin son bulmaktadır.

Bu işi tamamen büyük bir profesyonellik içerisinde gerçekleştiren ve bugüne dek elde ettiği sağlam referanslar ile güven sunan Dr. Uzay Yıldırım iki farklı kürtaj yöntemiyle kullanmak sureti ile yasal sınır içerisinde hastanın gebeliğinin son bulmasına olanak tanımaktadır. İstenmeyen birtakım durumlar neticesinde meydana gelen gebelik için profesyonel son teknoloji cihazlar ile yapılan bu yöntem altında kürtaj işlemi gerçekleştirilmektedir.

Vakumlu kürtaj ile gebeliğin son bulması

Yasal sınırın olan 10 haftayı geçmeyecek bir şekilde yapılan vakumlu kürtaj kapsamında negatif basınç veren enjektör ile birlikte plastik kanüller kullanılmak suretiyle gebelik son bul bulur. Her ne kadar ilaç yöntemi altında daha uzun haftalara varan gebelikler kullanılsa da yine de kesin bir çözüm vermediğinden dolayı son olarak mutlaka vakumlu kürtaj yöntemi devreye girmektedir. Bu sayede rahim içinde kalan birtakım parçalar tamamen vakum yöntemiyle temizlenmektedir.

Kaynak : https://www.uzayyildirim.com/kurtaj

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ankara’da kürtaj fiyatları klinikten kliniğe ve doktordan doktora değişmekle birlikte gebelik haftasına göre de şekillenmektedir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir