!-- Start Alexa Certify Javascript --> Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus her 10 kadından 1’inde görülen, kadınların cinsel ilişkiye girememesine sebep olan bir hastalıktır. Bu hastalık bazı kültürlerde kendini daha çok göstermektedir. Çünkü bazı toplumlarda cinsellik konuşulmaması gereken bir konu olarak görülmektedir. Aile ve çevrenin baskısıyla büyüyen kadınlar, dinlediği efsanevi hikâyeler sonucu bilinçaltına yerleştirdikleri korku ile kasılmalar yaşarlar. Bu tabii ki sadece toplumun yarattığı veya kişinin kendisinden kaynaklanan psikolojik bir sorun olmanın dışında düşük bir ihtimalde olsa fiziksel sebeplerden dolayı da olabilir. Bu sebeplerin başında kızlık zarının olması gerekenden daha yüksek kenarlı ve kalın olması penisin önüne bir set örer ve içeri girmesini engeller. Yani vajinismus hastalığı yüksek oranda psikolojik sebepli düşük oranda da anatomik bozukluktan kaynaklanan bir hastalıktır. Bu hastalıkta önemli olan psikolojik mi yoksa fiziksel mi bu sorunu yaşıyorsunuz bunun tespitinin yapılmasıdır. Eğer bu tespit yapılmadan tedavi sürecine başlandıysa boşuna zaman kaybediyorsunuzdur. Bu tespiti de en sağlıklı şekilde işinde uzman bir jinekolog yapacaktır.

Vajinismus Yanlışları

vajinusmus

Vajinismus hastası bu hastalığı genellikle internet araştırması sonucu bulur ve hastalığının teşhisini koyar. Fakat unutulmaması gereken nokta internet ortamında doğru bilgiler olduğu kadar yanlış bilgilerde vardır. Çoğu vajinismus hastası doktora gitmek yerine internetten tedavi araştırması yapar ve bu hastalık hakkında topladığı bilgileri uygulayarak iyileşebileceğini düşünür maalesef bu hastalığın çözümü ancak vajinismus tedavi merkezlerinde gerçekleşebilir. Yanlış bilgilerin başında bu sorunun psikolojik olduğu ve çözüm için psikologa gidilmesi gerektiğidir oysaki öncelikli olarak jinekolog tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Sadece psikolojik tedavi ile boşa zaman kaybederek moralinizi daha çok bozar ve iyileşememe gibi umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Op. Dr. Esra Demir Yüzer 3d vajinismus tedavi merkezimizde bu hastalığın sebebini bulur ardından evresini belirleyerek doğru tedavi yöntemleri ile 3 gün gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşmanızı sağlarız.

Vajinismusun Kaçıncı Evresindeyim?

Vajinismus hastalığında yukarıda da bahsettiğimiz gibi birden çok evresi vardır ve bu evreler işinde uzmanlaşmış bir vajinismus doktoru tarafından rahatlıkla tespit edilebilir. İlk evre olarak primer vajinismus evresi yani daha önce hiç ilişkiye girmemiş olan kadın ilk deneyiminde başarısız olmasıdır.

İkinci evre ise sekonder evresidir ve bu evrede kadın daha önceden sağlıklı bir cinsel hayata sahipken yaşadığı bir travma sonucu vajinismus hastalığı geçirebilir. Bir diğer evre ise aporonidir. Ağrılı geçen cinsel birleşme ise disparoni evresidir.Bu ağrı gerçekten olabilir ya da tamamen psikolojik olabilir.Kısacası bu evreyi doktorunuz tespit ederek tedavi sürecini başlatacaktır.

Değerli vajinismus hastaları bu sorunu yaşayan o kadar çok kadın var ki emin olun yalnız değilsiniz. Bu hastalığı durmadan erteleyerek zamanla geçeceğini aşabileceğinizi düşünüyorsunuz belki de fakat bu size sadece zaman kaybettiriri ve ilişkinize zarar verir. 2015 yılında 3D Vajinismus Tedavi Merkezi ‘ni kurarak oluşturduğumuz profesyonel ekibimiz ile vajinismus sorunu yaşayan hastalarımıza tedavi merkezimizde yılların tecrübesi ile kendi geliştirdiğimiz tekniklerle vajinismus hastalarının tedavisini en fazla 3 günde başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Yani bu hastalığı ertelemek yerine kabullenip tedavi merkezine giderek kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir