Tedavisi Olmayan Hastalıklar Nelerdir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tedavisi Olmayan Hastalıklar Nelerdir?

Tedavisi Olmayan Hastalıklar Nelerdir?

 

Tıp her geçen gün ilerleyen bir bilim dalı olarak bilinir. Fakat bu ilerlemeye karşın, bazı hastalıkların çözümü hala bulunamamıştır. Öyle ki bu rahatsızlıklar nedeniyle insanların büyük bir kısmı hayatlarını kaybetmekte ya da yaşanan bu problemlerden dolayı ömür boyunca rahatsızlıkların olumsuz yönlerine maruz kalınmaktadır.  Tedavisi olmayan hastalıklar listesinin en başında kırım kongo kanamalı ateşi yer almaktadır. Bu rahatsızlık bilindiği üzere özellikle de son yıllarda kendisini göstermeye başlamıştır. Hatta bu hastalık, günümüzde bir çok insanın yaşamını yitirmesine sebebiyet vermiştir. Genel olarak bazı cins kenelerin ısırmasıyla birlikte insana bulaşır. Özellikle de kırsal bölgelerde yaşamlarını devam ettiren insanların, kırım kongo kanamalı ateşi hastalığı yaşadıklarını söylemek mümkündür.

Tedavisi mümkün olmayan bir diğer hastalık ise Akdeniz ateşidir. Hastalığın ortaya çıkmasından sonra uzun süreler geçmiş olmasına rağmen, tıp henüz tedavi konusunda yetersiz kalmıştır. Hastalığın ortaya çıkardığı etkilerden dolayı, insanların  yaşamı oldukça zorlu dönemlere girmektedir. Öyle ki rahatsızlığın etkilerinin bir hayli uzun zaman boyunca sürdüğünü söylemek mümkündür. Akdeniz ateşinin tedavisi olmadığı için bu tür rahatsızlıklarda genellikle tıbbı olarak, insanların yaşam kalitesini artırmak adına hamlelerde bulunulmaktadır. Tıbbın çare bulamadığı en önemli rahatsızlıklardan biri de Alzheimer olarak bilinir.  Özellikle de yaşlı insanlarda görülen bir tür beyin fonksiyonlarını derinden etkileyen rahatsızlık olduğu görülmektedir. Tıp alanında bazı ilaçların kullanılmasıyla birlikte olumlu etkiler ortaya çıkabilmektedir. Fakat tamamen iyileşmesi mümkün olan bir hastalık değildir.

Bazı kanser türleri de vardır ki tedavisi hala bulunamamıştır. Öyle ki son dönemlerde insanların yaşamlarını en çok kaybettiği rahatsızlık kanser olarak bilinir. Eğer rahatsızlık erken evrede tespit edilirse, tedavisi mümkündür. Fakat ilerlemiş kanser hastalıklarında ne yazık ki tedavi çok mümkün olmayacaktır. Böyle durumlarda tedavi yapılmış ve tamamlanmış olsa dahi ne yazık ki etkin bir sonucun gözlemlenmesi imkanlar dahilinde olmamaktadır. Tedavisi olmayan hastalıklar için günümüzde tıp alanında çeşitli araştırmaların yapıldığı biliniyor. Fakat ne yazık ki çok büyük ilerlemeler ve gelişmelerin söz konusu olduğunu söylemek de doğru olmayacaktır.

Kaynak: Sağlık

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir