Suyun Hamilelikteki Önemi Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Suyun Hamilelikteki Önemi Nedir?

Suyun Hamilelikteki Önemi Nedir?

Su yaşamsal bir sıvı olmakla birlikte vücudumuzun birçok yerinde bulunmakta ve hayatımızı sürdürebilmemiz için önemli bir yeri bulunmaktadır. Beynimizde %80 oranında su bulunurken kaslarımızda bu oran %70 dir ve kanımızda ise %80 oranında su bulunmaktadır. Hamilelikte ise suyun önemi çok daha önem taşımaktadır. Bebeğiniz karnınızda bulunan amniyo sıvısı içerisinde su içinde yaşar ancak hamilelik süresince tükettiğiniz suyun miktarı önemlidir. Hamilelikte günde 3 litreye yakın su tüketmiş olmanız bebeğinize amniyo sıvısı kanalı ile çok daha fazla oksijen göndermenizi sağlar.

 

Su’yun hamilelikte yaşamsal bir sıvı olmasında aynı zamanda önemli olan hamilelik esnasında yaşanılan birçok sıkıntının yaşanılmamasına neden olur. Hamilelikte kabızlık çok sıklıkla yaşanılan bir rahatsızlıktır. Günlük yeterli miktarda su tükettiğinizde kabızlık sorunu ile karşılaşmamış olursunuz. Yeterli miktarda su tükettiğinizde vücudunuzda albümin denilen şişlik ve hamilelikte çokça rastlanılan bu rahatsızlık en aza indirgemiş olursunuz. Hamilelikte bol su tüketerek bebeğinize bol oksijen göndermiş ve sağlıklı gelişimine büyük ölçüde fayda sağlamış olursunuz. Su hamilelikte bol tüketilerek gebelik esnasında yaşanılan birçok rahatsızlığın önlenmesine yardımcı olur.

 

Gebelikte önemli olan sağlıklı kilo alımıdır. Dolayısı ile sağlıksız alınan kiloları bol su tüketerek önleyebileceğiniz gibi aynı zamanda vücudunuzda biriken toksin maddeleri yine su tüketerek vücuttan dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz. Su’yun hamilelikte önemi sayılamayacak kadar büyüktür. Hamilelikte yeterli miktarda su tüketen kadınlar sağlıklı bir hamilelik yaşadıkları gibi aynı zamanda bebeklerinin yaşamsal bir döngü içerisinde yaşadıkları amniyo sıvısının sürekli değişmesini ve bebeğe bol oksijen gönderimi sağlayarak amniyo sıvısının yenilenmesini sağlarlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir