Su İçmenin Önemi Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Su İçmenin Önemi Nedir?

Su İçmenin Önemi Nedir?

 

Su içmenin önemi konusunda öncelikli olarak vücudumuzun %75 ‘i sudan meydana gelmiştir. Organlarımızda oldukça büyük bir kısmı sudan meydana gelir. Eğer yeterince su içilmezse hücrelerimiz su ihtiyacını kandan sağlar. Bu da kalbin zorlanmasına sebeb olur. Aynı zamanda böbrekler suyu süzemez. Su cilt sağlığı için de çok önemlidir. Cildi parlak tutar hücreleri yeniler. Kilo vermek isteyen kişilere de su önerilir çünkü vücudumuzdaki sirkülasyonu sağlar.

 

Susuz kaldığımızda basit matematik işlemlerinde zorlanır ve konsantre olmakta zorlanırız. 4-5 litre üzerinde içilen suyun böbrekleri yorduğu belirlenmiştir. Vücudunuzda su tutmamak için daha çok su için. Bu sayede vücut fazla suyu atabilir hale gelecektir. Gün içerisinde suyun dışında sıvılar tükettiğinizde su tüketmiş olmazsınız. Tam tersi su kaybedersiniz. Basit bir hesaplama ile almanız gereken su miktarını hesaplayabilirsiniz. Ağırlığınızı 32 gram ile çarparsanız günde içmeniz gereken su miktarını bulabilirsiniz. Su yediğiniz besinlerin parçalanmasına neden olarak sindirim sisteminizin mükemmel çalışmasına yardımcı olur. Yemekten önce su içilmesi besinlerin kolay sindirilmesine yardımcı olacak metabolizmayı düzenleyecektir. Su aynı zamanda vücut ısınızıda düzenler. Su temel bir enerji kaynağıdır.

Su İçmenin Önemi Ve Faydaları

 

Su içmenin önemi konusunda su vücudun her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji üretir. Bütün ögelerin vücutta taşınmasına yardımcı olur. Eklem boşlularındaki temel yağlayıcı maddedir, artrit ve sırt ağrılarının oluşumunun önlenmesinde yardımcı olur. Düşünme başta olmak üzere, bütün fonksiyonları için bize güç ve elektriksel enerji verir. Uykuyu düzenler. Kan üretim sistemlerini düzenler. kafein, alkol ve bazı ilaçlara duyulan bağımlılığın giderilmesinde yardımcı olur. Suyun içine bir adet sıkılmış limon ile tüketirseniz metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz.suyun ısısın kaslar üzerinde yatıştırıcı ve dindirici etkisi vardır. Ayrıca sıcak su detoks konusunda inanılmaz bir yardımcıdır. Toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir