Spor'un Önemi Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Spor’un Önemi Nedir?

Spor’un Önemi Nedir?

Spor hayatınızın her anında yaşamanız gereken sizi güçlü yapacak ve ruh sağlığınızı  korumanızı sağlayacak bir eylemdir. Belli yaş gruplarına göre spor dalları seçilmeli ve bu spor yanlış şekilde yapılmamalıdır. Böyle söylememizin nedeni ise spor sağlığı iyi şekilde etkilediği gibi büyük sakatlık ve yaralanmalara neden olabilir. Bunun önüne geçmek için bilgili birinden veya doktor tavsiyesi üzerine spor yapılmalıdır. Her insanın yetenekli olduğu bir spor dalı vardır. Ve ona yönelmesi en mantıklı karar olacaktır.

Türkiye ve dünya da en çok ilgi gören futbol ve basketbol, hem oynayan takım için hem de  taraftarlar için sürekli bir çekişme hali yaratır. Bunun iyi veya kötü sonuçları olabilir. Ama çoğu zaman spor insanlara hem iletişim yönünden hem de kendi öz güvenini yüksek tutmasına fayda sağlar. Spor bir yandan gösteriş için yapılır, diğer yandan insanın kendi iç yapısındaki oluşumu büyük ölçüde etkiler. Sporcular genelde etrafına karşı saygılı kendini bile insan tipleridir.

Günlük enerjilerini sporda attıkları için genelde sakin olurlar. Profesyonel şekilde spor yapan bireyler kendi adlarına veya ülkeleri adına boy gösterir. Bu şekilde spor yapan insanlar hem bireyler hem de ülkeler arası iletişimi de iyi şekilde veya kötü şekilde etkilemektedir. Atatürk’te sporun insanlar için çok önemli olduğunu vurgulamış,  bazı sözleriyle bunu resmiyete dökmüştür. İnsan doğasında sürekli gelişmek olduğu için insanın fiziksel olarak kendini geliştirmesi gerekmektedir. Eğer bu bireyler kendilerini geliştirmezlerse attıkları adımlardan hiçbir zaman emin olmaz ve kedine güvenmezler. Ama tabi ki sadece güç konusunda böyle düşünürler.  Bir insanın güçlü olması çevresinde ki  insanlar tarafından saygı görmesine neden olur.  Bu yüzden spora zaman ayırmaları hayatlarının seyrini değiştirecektir. Spor yapmak sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir