Sporla Zayıflamak İçin Neler Yapılır | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sporla Zayıflamak İçin Neler Yapılır

Sporla Zayıflamak İçin Neler Yapılır

 

SPOR İLE ZAYIFLAMAK

 

Zayıflamak için bağlı kalınan diyetin yanı sıra spor yapılması da her zaman tavsiye edilir. Ancak spor yapmak birçoğumuza zor gelir. Spor yapmanın birçoğumuza zor gelmesi ve bu sebeple de devamlılığını sağlayamamamız yaptığın birkaç yanlış yüzündendir. Bu yanlışlar düzeltildiğinde spor yapmanın devamlılığını sağlamış oluruz. Böylece spor ile zayıflamak hem daha keyifli hem de daha hızlı gerçekleşebilir.

 NASIL BİR SPOR YAPACAĞINIZA KARAR VERİN!

 

Öncelikle ne tür bir spora ihtiyacımız olduğunu belirlemeliyiz. Örneğin; yağ yakmaya yönelik bir spor mu yapmalıyız, yoksa kas yapmaya yönelik bir spor mu yapmalıyız? Vücudumuzun hangisine ihtiyacı var? Buna karar verdikten sonra bizim için en uygun spor çeşidine karar vermeliyiz. Hangi hareketleri yapmaktan keyif aldığımız en önemli noktalardan biridir. Bu noktada bir örnek vermek gerekirse kişi, zıplamaktan ya da ip atlamaktan keyif almıyor olabilir. Böyle bir durumda kişinin “pilates” gibi daha çok sabit durularak yapılan bir sporu tercih etmesi kişinin daha keyifli spor yapmasına yardımcı olacaktır.

 

 EVDE SPOR YAPMAK

 

Spor ile zayıflamak dendiğinde akla ilk gelen olgulardan bir tanesi şüphesiz spor salonlarıdır. Spor salonlarına para verip daha sonrasında devamlılığı sağlayamamamız kaçınılmaz durumlardandır. Her gün spor salonuna gidecek enerjiyi kendimizde bulmak pek de mümkün değildir. Ancak şöyle bir durum var ki spor ile zayıflamak sadece spor salonlarında yapılan sporlarla zayıflamak demek değildir. Evde yapılan sporla da zayıflamak oldukça mümkündür.

 

Bugün sosyal mecralarda evde yapılabilecek pek çok egzersiz videolarına denk gelmek mümkündür. Bu egzersizleri evde yapabileceğiniz gibi her gün düzenli bir saat yürüyüşü de spor rutininize eklerseniz çok faydasını göreceksiniz.

 

Sporla zayıflamak kilo verirken vücudunuzun doğru bir biçimde şekillenmesini sağlayacaktır. Bu sebeple diyetinizin yanında kesinlikle spor da yapmalısınız. Spora alışkın olmayan bir vücut ilk günlerde kas ağrısı çekebilir. Ancak bunu aşmanın da yolları var elbette. İlk zamanlarda vücudunuzu fazla zorlamadan ve mutlaka ısınma hareketleri ile egzersize başlarsanız bu problemin de önüne geçmiş olursunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir