Soğuk Lipoliz Nedir Ne Amaçla Uygulanır?  | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Soğuk Lipoliz Nedir Ne Amaçla Uygulanır? 

Soğuk Lipoliz Nedir Ne Amaçla Uygulanır? 

Diğer adıyla kriyolipoliz olarak bilinen fazla yağlardan kurtulmak ve incelmek için yapılan bu estetik müdahale her birey üzerinde uygulanmaz. İşlemin yapılabilir olması ancak doktor muayenesi ile tespit edilebilir. Eğer uygunsanız bilgisayarlı teknolojiden istifade edilerek bölgesel anlamda işlemin yapılacağı bölgelerin analizi çıkartılır. Sürecin başarıyla izlenmesi adına en doğru yol haritası çıkartılır ve gerekli her bilgi sizler ile paylaşılır.

Soğuk Lipoliz Nerele Yapılır?

Kısmi bir yağ azaltma arzusu içerisinde olan genel ağırlıklı kadınlar olmak üzere erkekler tarafından da tercih edilir. Karın, bel, sırt, basen, kol ve göğüs bölgeleri soğuk lipoliz uygulamalarının yaygın olarak gerçekleştiği yerlerdir. Kriyolipoliz aşırı kilolu insanlarda yapılamaz. Sadece bir miktar fazla kilosu olan ve lokal yağlardan arınmak isteyen kişiler için idealdir.

Lipoliz Seansları Ne Kadar Sürer?

Bu durum esasen yapılacak çalışmaların oranı ile ilgilidir. Genel olarak yağ dokularının -8 ve -10 derece dondurulması ve parçalanması hedeflenir. Vücudunuzda bulunan yağ oranına bağlı olmak kaydı ile bu hücrelerin donup parçalanması tek seansta da olabilir. Ancak ortalama 3 seans tam verimli bir sonuç almanın en ideal sayısıdır. Şayet 1’den fazla bir seans yapılacak ise dinlenme ve cildin kendini toparlaması için gerekli sürenin sağlanması da önemlidir. İlgili doktor bu hususta size takvim hazırlayacak ve en ideal çözümleri sunacaktır.

Herhangi Bir Ağrı Hissedilir mi?

Cihazın ilk çalışma süresi ve vücudun doğuma dönemi tahmini 7 ile 10 dakika arasında değişmektedir. Bu zaman diliminde uyuşma ya da karıncalanma hissedilmesi normaldir. İşlemin diğer estetik müdahaleler de olduğu gibi, kızarıklık başta olmak üzere bölgesel ödem ve şişkinlikler yaratması da mümkün olabilir. Bunlar genellikle seans sonrasında 2 saat içerisinde gitmektedir. Eğer morluk veya batma gibi etkiler bulunuyor ise bunlar içinde 12 saat gibi bir zaman dilimi verilmektedir.

Kriyolipoliz Nerelerde Yapılmaktadır?

Estetik açıdan destek almak ancak bu alanda profesyonel kadroları ile hizmet veren hastane ya da güzellik merkezleri ile gerçekleşmelidir. FDA tarafından onay verilmiş soğuk lipoliz uygulamalarını bu kategoride yer alan adresler tercih edilerek karar verilmelidir. Türkiye genelinde bilinen ve kişiler üzerinde güven veren seçenekler fazlası ile mümkündür. Sorularınıza yanıt veren, donanımı ile ön plana çıkan ve ayrıcalığını her alanda hissettiren yerleri tespit etmek her an sizi memnun bırakacak etkin bir opsiyon olabilir.

Soğuk Lipoliz Kalıcı Bir Etki Bırakır mı?

Bu lipoliz yöntemini yaptırmak isteyen kişiler ne kadar süre ile tesirini koruyacağını da bilmek isterler. Bakıldığı zaman bu sizin genel bakım ve ilginiz ile de doğru orantılıdır.  Bütün bunlar gayet tabi ki doktor muayenesi ile verilecek kararlardır. Ancak ömürlük bir yağ kurtulma seçeneği isin ideal bir şık olarak karşınıza çıkacaktır.

Lipoliz İçin Ödenecek Fiyatlar Ne Düzeydedir?

Uygulanacak çözümler ve seans sayısı bunu belirleyici kriterler olarak gün yüzüne çıkacaktır. Net bir fiyat söylemek yanıltıcı olabilir. Soğuk lipoliz seansı için ne kadar bit bütçe ayırmanızın yeterli geleceğini ancak doktorunuza danışarak elde edebilirsiniz. Ancak yüksek miktarlar ödeyerek maddi yönden kendinizi zor durumda bırakacak ücretler ödemeniz olası değildir. Özelikle kampanya ve indirimlerden de yararlanmaya imtina edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir