Sivilceden Nasıl Hızlıca Kurtulurum?

Sivilceler birçok kişiyi etkileyen yaygın bir cilt problemidir. Birçok kişi hızlıca onlardan nasıl kurtulacağını bilmek istemektedir. Biri çok çare bulsa da, tam sonuçlar elde etme şansı sivilcelerin türüne ve boyutuna bağlı olacaktır. küçük sivilceler bu ilaçlarla yöntemlerle iyileşirken, şiddetli sivilce durumunda bir dermatologa danışmak en iyisidir. .


Bazı yöntemler :

Limon Suyu
Limon suyu doğrudan cilde uygulayın ve kurutun. Kurumadan sonra yıkayın. Bunu günde en az üç kez yapın. Hassas bir cildiniz varsa, limon suyuna birkaç damla gül suyu ilave edebilir ve pamuklu bir top ile etkilenen bölgenin üzerine uygulayabilirsiniz.

Sarımsak
sarımsağının cilt enfeksiyonlarını iyileştirmede etkili olduğu bilinmektedir. Birkaç diş sarımsak ezin ve sivilce üzerine uygulayın. Kurumadan sonra soğuk suyla yıkayın. Bu yöntemin hızlı sonuç verdiğine biliniyor.

Yumurta Beyaz
Yumurta sivilceleri kurutmaya ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Etkilenen bölgenin üzerine yumurta beyazı uygulayın ve sonucu göreceksiniz. Bunu günde 2-3 defa ve yatmadan önce yapın. Cildi temizleyinceye kadar kullanımına devam edebilirsiniz.

Diş Macunu
Diş macununun sivilceleri kurtuğu bilinir, ancak durumunuzda hızlı sonuçlar gösterebilir ya da göstermeyebilir. Etkilenen bölgede yatmadan önce diş macunu uygulamalısınız. Sonuçları görmek için ertesi sabah yıkayın. Unutmayın, jel tipi bir diş macunu kullanmayınız.

Bal

Bal ve 1 yemek kaşığı Tarçın, Iyice karıştırın ve bu macunu iyice yüzünüze uygulayın. 3-5 dakika bekleyip yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi diğerlerine göre daha etkili olduğuna inanılıyor. Ayrıca cildinize uygulayabilir ve gece boyunca bir yüz maskesi olarak bırakabilirsiniz. Sabahları yıkayın.

Buz Paketi
Bir alüminyum folyo ile ezilmiş buz olabilir. Bunu fermuar çantasına koyun. Şimdi, bu torbanın üzerine ince bir havlu sarın ve etkilenen bölgenin üzerine yerleştirin. On dakika boyunca sivilce üzerine hafifçe bastırın. Şimdi, kirleri temizlemek için ilaçlı bir temizleme kremi veya antiseptik kullanın. 3-4 saat sonra tekrar buz paketini uygulayın ve aynı prosedürü takip edin. Bu şişlik ve kızarıklığı azaltacaktır.

Ayrıca cildi temizlemek için antibakteriyel bir sabun da kullanabilirsiniz. Cildinizi kurutun, Ve sonra benzoil peroksit veya salisilik asit içeren bir topik krem uygulayın. Bu uygulamayı birkaç gün takip edin.

Cildinizin temiz kalması, bu cilt durumunun oluşmasını önlemek için anahtardır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© Ferza