Sesli Sohbet Sitelerinde Server Önemi | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
  Sesli Sohbet Sitelerinde Server Önemi

  Sesli Sohbet Sitelerinde Server Önemi

 

Bir çok sohbet sitesinin, çeşitli serverler kullanarak, insanların birbirleri ile tamamen ücretsiz bir şekilde görüşmelerine katkı sağladıkları görülmektedir. Öyle ki bu tarz sitelerde genellikle sohbet durumu ön planda olurken, bazen de oyun amaçlı ya da müzik dinleme gibi amaçlarla sitelerin aktif bir ziyaretçi sayısına ulaştığını söylemek mümkün olacaktır. Sesli sohbet sitesi denildiği zaman insanların akıllarına birbirlerinden farklı alternatifler gelmektedir. Çünkü bilindiği üzere bu alanda hizmet veren sesli chat sitelerinin de kendilerine göre belirli bir kazançları vardır. Bu nedenle de farklı alanlara hizmet veren sohbet sitelerine ulaşım sağlamak ve ortaya çıkan çeşitlilik arasından seçim yapmak, tamamen kişilerin kendi isteklerine bırakılmıştır.

Elbette ki açılan her kameralı chat sitesinin kendisine göre belirli bir amaçları söz konusudur. Bu amaçlar arasında kimi zaman aşk, arkadaşlık ve de dostluk gibi kavramlar yer alsa da kimi zamanda oyun içerisinde yardımlaşma kavramının da söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Fakat tam da bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle de aktif bir şekilde oyun oynanan sitelerde çeşitli sıkıntıların yaşandığını görmek kaçınılmaz hale gelmiştir. Çünkü ziyaretçilerinde çok iyi bildiği gibi aktif bir şekilde oyun oynarken, bazı durumlarda oyun yarıda kesilebiliyor ya da oyunda donma probleminin yaşanmasına engel olunamıyor. Bu duruma temel oluşturan asıl sorun ise şüphesiz ki sunucudur. Yani oyunda ya da sohbet odasında ne kadar fazla kişi var ise sunuculardan beklenen performansta o denli azalacaktır. Bu nedenle server son derece önemli bir konudur.

Sesli site uygulamalarında server konusunun önemini algılayan site sahiplerinin genellikle, oluşturulan sohbet odalarından birbirlerinden farklı serverler atandığını görmek mümkün olacaktır. Yani site alt yapısına bakıldığında, sohbet odalarına bağlanırken de farklı sunuculara bağlanmak söz konusudur. Bu da yoğunluk derecesine göre sarf edilen kötü performansın ortadan kalmasında önemli bir etmen olarak kendisini gösterecektir. Elbette ki sesli sohbet sitelerinde server en önemli konular arasında yer alır. Bu nedenle de site sahiplerinin bu konuda özenli davranması şarttır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir