Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Yapılır? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Yapılır?

Sağlıklı Kilo Verme Nasıl Yapılır?

Fazla kilolarından yakınan kişiler için sağlıklı kilo verme önemlidir. Hızlı kilo vermenizi sağlayacak şok diyetler bunun için uygun değildir. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız, günlük ihtiyacınız olan kalorinin altında beslenmeye dikkat etmelisiniz. Bunu yaparken amacınız aç kalmak değil, vücudunuzdaki depolanan yağların enerjiye çevrilmesi olmalıdır. Bir yandan kilo verirken, bir yandan da vücut hatlarınızın formunu kaybetmemesi gerekir.

Sağlıklı kilo verme nasıl olur?

Kilo vermek isteyenler öncelikle metabolizmasına uygun bir diyet programı belirlemelidir. Bunun için gerekirse bir diyetisyenden yardım alınabilir. Aç kalmadan, vücudunuzun ihtiyacını karşılayacak bir diyet uygularsanız, sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Kilo vermenin en önemli aşaması diyetin egzersizle desteklenmesidir. Bunun için bir spor salonuna da gitmenize gerek yok. Düzenli olarak yürüyüş yapmanız bile size yardımcı olacaktır. Verdiğiniz kilolar nedeniyle vücudunuzda sarkmalar oluşmayacak, daha zinde olacaksınız.

Sağlıklı kilo verme için diyet listenizde yağlar, protein ve karbonhidratlar bulunmalıdır. Vücudunuzun bunlara ihtiyacı olduğunu belirtelim. Tek tip diyetlerden de kaçınmalısınız. Sadece protein içeren diyetler ya da sadece sebze ve meyve yiyerek zayıflayamazsınız. Bu tür diyetlerle ilk aşamada kilo verirsiniz. Ancak vücudunuzdaki yağları yakmaz, sadece su kaybından kilo verirsiniz.

Diyeti bıraktığınız anda yeniden eski kilolarınızı almaya başlarsınız. Bu diyetlerin sağlığınız içinde çok zararlı olacağını unutmayın. Az ve sık yiyerek kilo vermeyi tercih edin.

Bunun için diyet yemek servisi fedbox sizlere yardımcı olacaktır.  Egzersizi de yaşamınıza dahil edin.

Yararlanılan kaynaklar;

https://www.fedbox.com.tr/Saglikli-Yasam-Blogu/Saglikli-Beslenme-Tuyolari/Formunu-Korumak-Isteyen-Bireyler-Icin-Beslenme-Onerileri

https://www.fedbox.com.tr/Saglikli-Yasam-Blogu/Saglikli-Beslenme-Tuyolari

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir