Sağlık Problemlerinde Neler Yapılabilir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Problemlerinde Neler Yapılabilir?

Sağlık Problemlerinde Neler Yapılabilir?

 

Sağlık problemleri aslında her birine ciddiyetle yaklaşılması gereken problemlerdir. Gribinden ishaline kabızlıktan baş ağrısına kadar her şey aslında farklı rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu  yüzden çok dikkatli bir şekilde hareket ederek doğru adımların atılması gerekmektedir. Günümüzde birçok kişi doktora gitmek yerine hemen evde tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Ancak bu tarz durumlarda da bir doktor ile görüşmek ve her ne olursa olsun doktordan bilgi almak çok daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır. Sizlere yine de en azından ishal ve kabızlıkta evde bitkisel olarak nasıl yöntemler bulabilirsiniz bu konuda bilgi vermeye çalışalım.

İshale Ne İyi Gelir?

İshale ne iyi gelir sorusunun cevabı aslında öncelikle ishalin kaynağını bilmektir. Kalın bağırsağın gereğinden fazla sıvı bulunması nedeniyle emilimini tamamlayamama sebebinden dolayı dışarıya sıvıyı atma yöntemi olarak bilinmektedir. Ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu anlamda öncelikli olarak ve evde yapabileceğiniz aynı zamanda da ishale karşı iyi gelecek besinlerin bilinmesi gerekir. Bunların başında kabuksuz elma, patates püresi, pirinç lapası, havuç gibi gıdalar gelmektedir. Ayrıca şeftali, limon suyu, Türk kahvesi, leblebi ve sarımsak da yine bağırsaklarınızı rahatlatacaktır. Yoğurt içerisinde bulunan yararlı bakteriler ile bağırsak sağlığımızı arttırırken muz da aynı şekilde ishale çare olabilir. Elbette bu tarz şeylerin fazla tüketilmesi de kabızlığa neden olacaktır. Bu yüzden aslında dengeyi iyi ayarlamak gerekir. Bu konuda sizler de çok daha rahat şekilde sonuç alabilmek için kahve ile limon karışımı yemek olacaktır.

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlık yine bir bağırsak problemidir. Karşımıza farklı şekillerde çıkmaktadır. Kabızlığa ne iyi gelir sorusunun cevabı ise öncelikle yapılması gerekenin lifli maddeler tüketmek olduğudur. Bu maddeler sayesinde su tutulması sağlanacak ve böylece dışkı yumuşak kalacaktır. Sizler de kabızlıktan bu şekilde korunabileceksiniz. Tablet ya da granül şeklinde satılanlar olduğu gibi bunları bol su ile alınan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca hızlı bir şekilde sıvı besinler tüketmek su tüketimini arttırmak yemeklerde yağ kullanımını arttırmak boşaltma sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlamış olacaktır. Sizler de daha sağlıklı şekilde sonuçlar alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Elbette bu konuda sizlere sunulmuş olan farklı bitkisel yöntemler olduğunu bilmek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir