Sağlık Personeli Alımı 2018 Nasıl Yapılacak? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Personeli Alımı 2018 Nasıl Yapılacak?

Sağlık Personeli Alımı 2018 Nasıl Yapılacak?

 

 

Sağlık personeli alımı 2018 bütçe görüşmeleri ile kararlaştırılmış bulunuyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yapılan açıklama ile 36.000 sağlık elemanının alınacağı açıklanmasına rağmen son verilen kararlar doğrultusunda bu rakamın 55 bine çıkartılmış olduğu bildirildi. Özellikle ağırlıklı olarak sağlık personeli, hemşire, doktor ve ebe alımlarının yapılmasının yanı sıra aynı zamanda sağlık denetçisi, veteriner hekim, tıbbi teknolog gibi alanlarda da gerekli personel alımının gerçekleştirileceği bildirildi. Aynı zamanda yeni atamalarla ilgili de bilgi veren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bu konuda mart ayından başlamak suretiyle aralık sonuna kadar peyderpey atamaları yapılacağını ve aralık sonu itibariyle bütün atamaların bitirilmiş olacağının müjdesini verdi.

 

Sağlık Bakanlığı Personel Atamaları Sene Sonuna Kadar

 

Sağlık personeli atamaları hakkında genel hatlarıyla kadrolarla birlikte de bilgi veren Demircan, personel alımının artmasıyla birlikte aynı zamanda atamalar konusunda da daha hızlı ve daha pratik sonuçlara ulaşılacağı konusunda bilgilendirmede bulundu. Son alım ve atamalarla ilgili ayrıca Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından şu bilgiler verildi. 2018 yılında toplam 19000 işçi alınacak ve aynı zamanda da doktorlar mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınacak. Yaklaşık 10.000 civarında doktorun yeni olarak göreve paylaşacağı bildirilirken bundan sonraki yıllarda doktor alımının da daha yüksek seviyelere çıkartılacağını bildirdi. Mart ayına kadar yapılacak olan atamalar ve alımlar ile ilgili olarak konuşan Ahmet Demircan, Mart ayında başlayacak olan toplam 3 parti halinde yapılacak ve bu şekilde işlemlerin gerçekleşeceğini açıklamış bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı Bütçe Çalışmasında

 

Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan açıklamaya göre 27.000 ebe ve hemşire ile teknisyenin alınacağı 2018 yılı için ilk alımları nisan ayında yapılacak ve bu alımın Mart ayında gerçekleştirileceği bildirildi. Net bir sonuç alınamasa da statü olarak sözleşmeli personel anlamında değerlendirileceğinin altı çizildi. Konu ile ilgili olarak konuşan Demircan, bu arada gerekli yatırımların bu konuda artacağını bildirdi. Bu konuda yapılan çalışmalar konusunda Maliye Bakanlığı tarafından devlet bütçesi konusunda bakanlıklar arasında en geniş bütçenin bu manada Sağlık Bakanlığı için ayrılmış olduğunu da açık bir dille anlatmış bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir