• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık ocakları kaçta açılır, kaçta kapanır?

Sağlık ocakları kaçta açılır, kaçta kapanır?

Eski adıyla Sağlık Ocakları yeni adıyla ise Aile Sağlık Merkezi ya da kısa adı ile ASM, bir veya daha fazla aile hekiminin ( uzman veya pratisyen doktor ) ebe, hemşire, sağlık memuru ve tıbbi sekreter gibi sağlık personeli eşliğinde aile hekimliği hizmeti verdiği kuruluşlara denilmektedir. Aile sağlık merkezleri 1. Basamak sağlık hizmeti vermektedir. Burada bahsi geçen birinci basamak sağlık hizmeti, ayakta sunulmakta olan teşhis, tanı ve tedavi hizmetidir.

Sağlık Ocakları Ne Zaman Açılır, Ne Zaman Kapanır?
Bilindiği üzere devlet hastaneleri veya özel hastaneler ülkemizde ne yazık ki oldukça kalabalık olarak hizmet vermektedirler. Sıra alarak hastanelere muayene olmaya gitsek bile uzun zaman boyunca bekleyebiliyoruz. Aile sağlık merkezleri ile kişiler önce bu merkezlere müracaat etmekte ve burada yer alan uzman doktor tarafından muayene edilmektedir. Şayet hastanın hastaneye sevkini gerektirecek bir durum yok ise muayene süreci burada tamamlanmaktadır. Ancak kişinin sevki gerekiyorsa da kişi kendisine en yakın sağlık kurumuna sevk edilir. Bu sayede hastanelerde oluşacak olan yoğunlukların da önüne geçilir. Aile sağlık merkezlerinde muayene olmak isteyen vatandaşlarımız ise sağlık ocakları saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor merak etmektedirler. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile sağlık ocaklarının çalışma saatlerini kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür.

Sağlık Ocaklarının Açılış ve Kapanış Saatleri İçin TIKLAYIN

Yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesinde hem hafta içi hem hafta sonu sağlık ocaklarının yani aile sağlık merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi elde etmeniz mümkündür. Ayrıca yine yazımızda detaylı olarak bahsettiğimiz üzere herhangi bir sağlık durumunda öncelikli olarak aile sağlık merkezlerine yer alan aile hekiminize başvurmanız önemlidir. Aile hekimi çalışma saatleri hakkında sorularınızı yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıdan dile getirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, Bebek Deterjanı, ,Joyetech,One Hit Wonder ,Besin ve Diyet