Retro Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Retro Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Retro Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

2018 ile 2019 yılı dekorasyon modası anlayışına bakıldığında daha çok retro esintili mobilyaların popüler olduğunu görmek mümkün olacaktır. Retro dekor denildiği zaman akıllara pek çok unsur gelmektedir. Ancak bu tabir günümüzde çok yanlış bir algı ile tanımlandığından ne yazık ki doğru dekorasyon yapmak da her geçen gün zorlaştırmaktadır. Peki retro tarzı cafe dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmelidir? Retro cafe dekorasyonu nasıl yapılır? Retro tarzı dekorasyon nedir?

Günümüzde bir çok dekorasyon çeşidi bulunur. Ancak bu dekorasyonlar arasında en çok tercih edilen ve modern duran retro tarzı dizaynlardır. İşletme sahipleri kendi zevkleri doğrultusunda dekorasyon yapmaktadırlar. Ancak her işletmenin bir konsepti olması gerekir. Retro tarzı dekorasyonlar ise başlı başlına bir konsept olarak nitelendirilebilmektedir. Özellikle de cafe koltukları retro tarzda seçildiğinde ortaya mükemmel bir görünüm çıkacaktır. Çünkü sıradan bir görünümden ziyade ekstrem ve farklı bir görünüm elde etmek isteyenler için son derece ideal bir seçenek  olan retro tarzı dekorasyon, günümüzde bir çok cafe gibi işletmelerde sıkça kullanılmaya başlanmıştır.Retro tarzı aslına bakıldığında 1950 ve 1980 yılları arasında kullanılmış olan nostaljik yapılı ürünlerden yapılan dizaynlara denilmektedir. Sadece cafelerde değil, evlerde ve daha farklı iş yerlerinde de bu konseptin sık sık kullanıldığını görmek mümkündür. İnsanlar geçmişe yönelik duyduğu özlemleri bu mekanlarda giderebilmektedirler. Bu nedenle de retro dekorasyonlar, hedef kitlenin kalıcı olmasını sağlamakla birlikte, yeni müşterilerin de işletmeye kazandırılmasında önemli bir faktör olacaktır.

Retro dekorasyon yapmak isteyen girişimcilerin özellikle de cafe masaları seçerken özenli davranması gerekir. Çünkü bir cafeyi gösteren en önemli faktörler arasında mobilyalar yer almaktadır. Tercih edilen ürünler mümkün olduğunda müşterilerin konforunu sağlamaya yönelik olmalıdır. Çünkü insanlar rahat oldukları mekanları sık sık ziyaret etmek isterler. Bu nedenle işletme sahiplerinin dizayn yaparken, iç mimarlardan yardım almaya özen göstermelidir. Öyle ki her işin bir uzmanı olduğu gibi dekorasyon yapmanın uzman isimleri de şüphesiz ki iç mimarlardır. Bu nedenle cafe dekorasyonu yaparken iç mimarların önerdiği mobilyaları satın almaya dikkat edilmelidir.

Cafe Dekorasyon Önerileri

 

Cafe dekorasyonu denildiği zaman akıllara birbirinden farklı fikirler gelmektedir. Ancak bu fikirler arasından her geçen gün daha da popülerleşen dekorasyon önerileri olduğunu görmek mümkün olacaktır. Öyle ki özellikle de cafe dekorasyonlarında bazı hususlara özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü bu tarz işletmeler her şeyden önce müşteri odaklı bir politika gütmek durumundadır. Bunun için de dikkat çekici olduğu kadar ziyaretçilerin konforunun da düşünülmesi önemli bir gerekliliktir. Cafe dekorasyonu yaparken cafe sandalye modelleri özenle irdelenmeli ve konforlu mobilya seçimine dikkat edilmelidir. Çünkü konforsuz ve şekilsiz mobilyalar müşterilerin mekanlardan uzaklaşmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlardan sakınmak için iç mimarlar önemli çözüm yöntemleri arasında yer alacaktır.

Cafe Sandalye Modellerini Hakkında fikir almak için tıklayın: https://www.cafemasasandalye.com/cafe-sandalye-modelleri/

Cafe dekorasyonu yaparken en çok tercih edilen konseptler arasında vintage ve de retro tarzı dekorasyonların ön plana çıktığı bilinen bir gerçektir. Çünkü günümüzde cafe tarzı işletmeleri popülerleştiren en önemli unsur onların nostaljik bir görünüm elde etmelerine olanak sağlamaktır. Nostaljik görünümlü mekanlar her daim daha çok ön plana çıkmayı başarmaktadırlar. Öyle ki insanların geçmişlerine duymuş olduğu özlem, bu mekanlar aracılığı ile bir nebze de olsun giderilebilmektedir. Peki cafe dekorasyonu yaparken yapılması gereken ve kesinlikle yapılmaması gereken unsurlar nelerdir? Bir cafe dizayn ederken ne tür mobilyalar kullanılmalıdır? Cafe masa sandalye modelleri neye göre belirlenir?

Cafe dizayn etmek başlı başlına bir bütünlük oluşturmak demektir. Yani bu tür mekanların duvarlarından mobilyalarına, mobilyalarından aksesuarlarına kadar her şey birbiri ile bir bütünlük oluşturmak zorundadır. Bütünlük algısını bozan etmenlerin bir an önce ortadan kaldırılması gerekir. Aksi durumda işletmenin müşteri kaybetmesi gibi önemli sorunlar ortaya çıkabilecektir. Bu gibi durumlardan sakınmak için daha çok nude tonları kullanılır. Bir başka seçenek olarak ise ahşap yapılı malzemelerin de en çok kullanılan dekor ürünlerinden biri olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ahşap modası hiç bir zaman geçmez. Çünkü bu tür malzemeler günümüzde klasikleşmiş ve bir çok mekanda da kullanılır hale gelmiştir. Önemli olan işletmelerin bir konseptinin olmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir