!-- Start Alexa Certify Javascript --> Ramazanda yemek nasıl olmalıdır? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ramazanda yemek nasıl olmalıdır?

Ramazanda yemek nasıl olmalıdır?

Ramazanda Yemek

Hepimiz ramazanın gelmesini sabırsızlıkla bekler öncesinde yemekler için uzun bir süre düşünme aşamasından geçeriz? Ramazanda sofralarımıza akrabalarımızı arkadaşlarımızı eş dostlarımızı çağırır bir sofra etrafında onlarla birlikte toplanırız. Ramazan geldiğinde yemekleri nasıl bir şekilde yemeli misafirlerimize nasıl bir şekilde ağırlama yapmalıyız bunun için elimizde topladığımız bilgilerle sizlere bilgi vereceğiz.

Ramazanda yemek nasıl olmalıdır?

Ramazanda yemek sahurdan sonra iftara kadar aç kalan midemize uygun bir şekilde mideyi bastırmayacak şekilde olan yemekler hazırlanarak servis edilmelidir. İftarda yudum içilen bir suyla açılan oruç zeytinle veya hurmayla açıldıktan sonra çok sıcak olmayacak bir şekilde servis edilen çorba midemize yanma etkisi vermeyecek ve yemeğe rahat bir şekilde devam etmemizi sağlayacaktır. Bunun içindir ki çorbaların sıcaklığının iyi ayarlanması lazımdır ne çok sıcak ne soğuk olmalıdır.

Ara yemek olarak tercih edilen yemeğin mide problemlerine yol açmaması gerekir ve bunun içindir ki hafif bir şekilde az olarak tercih edilmesi gereklidir. Ana yemek olarak kullanabilecek bir pilavın sıcak olmaması gerekir çünkü sıcak tüketim haline girerse mide tüm gün boş kaldığı için baskı yapıp insanı rahatsız edebilir bu yüzden en önemli faktörlerden birisi yemeklerin ısısının iyi ayarlanmış olmasıdır. Yemeğin yanında kullanılan içeceklerin gazsız ve asitsiz olması mideyi ilerleyen saatlerde rahatsız etmeyecek ve rahatlatacaktır bunun için tüketilmemesine özen gösterilmelidir. Çünkü kullanıldığı takdirde mide rahatsızlık hissi yaparak ilerleyen saatlerde ağrı çekilmesine neden olabilir.

Ölçüsü ve sıcaklığı iyi ayarlanmış olan bir yemeğin sonu mutlaka güzel kapanacaktır çünkü mideye yüklenildiği zaman kişi sahurda bir şey yemek isteyebilir ve bu da onu diğer gün için zor durumda bırakabilir bunun için yiyecek ve içeceklerimizi buna göre düzenlemeli ve doğru ve düzgün bir şekilde servis etmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir