PVP Server Nasıl Kurulur? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PVP Server Nasıl Kurulur?

PVP Server Nasıl Kurulur?

 

Pvp server, her türlü oyun ve sohbet sitesi için gerekli olan bir alt yapı olarak bilinir. Elbette ki günümüzde insanların en çok merak ettiği konulardan biri de pvp kelimesinin ne anlama geldiğidir. Pvp aslına bakıldığında Public Private Server demektir. Türkçe anlamıyla ise özel, halka açık sunucular anlamına geldiğini söylemek mümkün olacaktır. Ülkemizde bir çok oyun ve sohbet sitelerinde binlerce pvp server kullanıldığı bilinir. En çok da knight online gibi oyunlarda birbirinden farklı server türlerinin bulunduğunu görülür. Bu serverler arasında seçim yapmak ise tamamen insanların seçime kalmıştır. Peki pvp serverler neye göre seçilir? Pvp server nasıl kurulur?

Pvp server seçerken elbette ki bazı etmenlere devam edilmesi şarttır. Öyle ki bu etmenler arasında en çok dikkat edilmesi gereken, yoğunluk durumudur. Bir serverda ne kadar çok insan yoğunluğu varsa o kadar çok donma ve kasma sorunlarının yaşandığını gözlemlemek kaçınılmaz olacaktır.  Pvp serverlarda bulunan insan yoğunluğu ne denli az ise Metin2 oyununu oynamak da o kadar rahat ve konforlu olacaktır. Pvp server kurmak aslına bakıldığında sanıldığından çok daha kolaydır. Çünkü ana sunucular ile site domaini ilişkilendirildiğinde zaten bir siteyi açmış olacaksınız. Kalan kısımlarda ise siteye tema bulmak ve online oyun oynanabilir hale getirmek şarttır. Bu koşullar sağlandığında ortaya mükemmel bir oyun sitesinin çıkması da kaçınılmazdır. Metin 2 server tanıtımı inlenerek, oyun hakkında daha kaliteli bilgilerin temin edilmesi de mümkün hale gelecektir.

Pvp server kurmak için öncelikle hostinglerden biri tercih edilerek, gerekli miktarda ödemesi yapılır ve satın alınır. Geri kalan adımlar ise sunucu makinesinin uzaktan yönlendirilmesini sağlayarak olacaktır. İkinci adımda ise site açma yönergelerinin başarılı bir şekilde incelenmesi gerekir. Knight online gibi oyunları oynamak ve tasarlamak ise elbette ki işin profesörlerine kalmıştır. Fakat bu tür oyunlar eğer online mecralarda oynanacaksa, böyle durumlarda mümkün olduğunca yoğun olmayan hosting yani serverlerin seçilmesine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde oyunca çeşitli sıkıntıların yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir