!-- Start Alexa Certify Javascript --> Sağlıklı bir yaşam için Petek toz temizliği Yaptırın | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı bir yaşam için Petek toz temizliği Yaptırın

Sağlıklı bir yaşam için Petek toz temizliği Yaptırın

Geçmiş yıllara göre günümüz iklim şartları eskisi gibi yumuşak geçmemektedir. Kimine göre sera etkisi ve buzulların erimesi ile başlayan bu süreç yaz ve kış aylarında değişikliklere sebep olmakta ve mevsimlerin normal beklenilenden daha sert geçmesine neden olmaktadır. Yaz aylarında klimanın önemi mevsimsel ısınmalar la artarken kış aylarında da kombi ve kalorifer önem derecesi artan ısınma araçlarından olmuştur. Özellikle soğuk kış günlerinde kombi ve kalorifer sisteminin birkaç saat çalışmaması ya da tam verim alınamaması bizler için çok büyük sorunlara sebep olmaktadır. Daha iyi ısınmak ve bu dönemi rahat geçirmek için az enerji ile daha fazla verim almak herkesin isteğidir. Bunun için kalorifer sisteminde peteklerin yeterince temiz olması ve içerisinde saf su dolaşması gerekmektedir. Petek toz temizliği ‘nin önemi işte bu noktada anlaşılmaktadır. Ancak bu sayede ısınmak için tam verim alınabilmekte ve enerjiden tasarruf sağlanabilmektedir. Zaman içerisinde sürekli kullanılan ancak petek toz temizliği yapılmamış sistemlerde bir süre sonra çamurlaşma, peteğin her yerine ısı iletiminin sağlıklı olarak yapılamaması ve dibe çökmüş tortu oluşumu gözlenir.

Isı sistemleri içerisinde önemli bir değere sahip olan peteklerin zamanında bakımının yapılması uzun ömürlü olarak faydalanılması açısından da önemlidir. Petek toz temizliği ortalama olarak her yıl periyodik olarak yaptırılmalıdır. Bir hesaplama yapmanız gerekirse bu sayede harcayacağınız para ısınma karşılığında sizlere fazlasıyla geri dönecektir. Bu durumun neden oluştuğunu şu şekilde açıklayabiliriz;

Kombinin pompaladığı su kalorifer petekleri içerisinde dolaşım yaptığı esnada Tortu, sudaki çamur ve kireç zamanla çökme yapar ve peteğin dibinde birikmeye başlar. Böyle bir durumla karşılaşan peteklerde ısınma kısmi olarak gerçekleşir. Tıkanma durumu ciddi ise bazen peteğin alt kısımlarının hiç ısınmadığı dahi gözlemlenir. Hal böyle olunca ortam ısınması sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez. Kombinin ısıttığı sudan yeterince faydalanamazsınız. Enerjiden ve paradan yana zarar edersiniz. Böyle bir durumda peteklerin iyi bir şekilde bir uzman tarafından temizlenmesi ve yeniden açılması gereklidir. Ayrıca işin bu boyutlara gelmemesi için yapılması gereken düzenli olarak petek toz bakımlarının zamanında yaptırılmasıdır.

Tüm bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek ve gerekli teknik destek almak için http://www.petektemizliği.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir