Ne Kaç Kalori? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ne Kaç Kalori?

Ne Kaç Kalori?

Kaç Kalori

 

Obeziteyi göz önünde bulundurduğumuzda herhalde en çok sorulan sorulardan bir tanesi elma kaç kalori sorusu oluyor. Çünkü herkese artık kilo vermeye çalışıyor ve birçok yerde bilindiği gibi elmanın faydaları karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinden birçok kişi de verdiği bilgilerde elma ile çok rahatlıkla kilo verilebileceğini söylemektedir. Elbette ki bu biraz kulaktan dolma olarak karşımıza çıksa da kilo vermek için öncelikle kalori yakmak gerekiyor. Bunun için de elbette ki spor yapmak lazım. Ancak aslında vücut yaşlara göre kendi endeksi de göz önünde bulundurularak belirli bir kaloriyi kendisi yakmaktadır.

 

Elma Kaç Kalori Veriyor?

 

Günlük olarak yapmış olduğunuz her harekette kalori yakılmaktadır. Bunun için de herkez yeme kısıtlaması ve vücudunun daha dengeli şekilde hareket edebilmesi açısından kalori alımına da dikkat etmektedir. Elbette ki beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek sizlerin kilo vermenizde fayda sağlayacaktır. Bu anlamda insanlar elma ile ilgili olarak rahat bir şekilde kilo vermek anlamında ve doygun tutması anlamında daha fazla tercih etmektedir. Bu konuda da sizlere verilmiş olan bilgileri çok dikkatli bir şekilde kullanmak gerekli. Örnek vermek gerekirse bir elmanın yenilmesi sırasında alınan kalori ortalama 90 civarındadır. Bu sayede çok daha sağlıklı sonuçların alınması sağlanmış olmaktadır. Böylece sizler de çok daha sağlıklı bir şekilde kilo verme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu konuda sizler de çok daha hızlı kilo kaybedebilirsiniz.

 

Ekmek Kaç Kalori Ne Kadar Yemek Gerekir?

 

Örneğin ekmek kaç kalori dediğinizde ekmeğin dilim bazında hesabı ettiğiniz zaman bir dilim ekmekte neredeyse 1 elmadan alacağınız kalori kadar kalori bulunmaktadır. Bunu bilmek gerekir. 100 gramlık bir ekmekte 264 kalori var iken 3 tane elma da 285 kalori vardır. Yani 3 tane elma yediğinizde elbette ki doygunluk seviyeniz en üst seviyelere çıkacaktır. Ancak 100 gramlık ekmek yediğinizde doygunluk seviyeniz elma kadar olmayacaktır. Bu yüzden dolayı elma yemek çok daha sağlıklı ve hızlı sonuçlar vermiş olacaktır. Bu avantajlardan sizler de yararlanarak daha iyi sonuçlar alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Elbette burada sizlerin karşınıza çıkan bir çok husus bulunmakta. Spor gibi ya da sağlıklı bir şekilde beslenmek gibi. Bunları da unutmamak gerekir. Kalori ve yemek alışkanlığı hakkında daha detaylı bilgiler için www.nekackalori.com  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, ,One Hit Wonder,Elektronik Sigara ,Besin ve Diyet, İstanbul Anadolu Yakası ilaçlama