!-- Start Alexa Certify Javascript --> Nasil Daha Kolay Zayıflayabilirim? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nasil Daha Kolay Zayıflayabilirim?

Nasil Daha Kolay Zayıflayabilirim?

Hemen hemen herkes sağlıklı ve zinde bir vücut ister. Bunu başarabilen pek çok kişi olsa da başaramayanların sayısı pek azımsanamayacak derecededir. Çağımızın hastalıklarından birisi olan Obezite sorunu göz önünde olmadığından henüz ülkemizde yeterince dile getirilmemektedir. Ancak başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede bu sorun artık ötelenemeyecek bir hale gelmiştir. Özellikle fast food çılgınlığının arttığı günümüzde Obeziteyi durdurmak şöyle dursun maalesef yavaşlatma çalışmaları bile yetersiz kalmakta. Bu sorunla ilgili pek çok kişi günümüzde halen doktor kapılarını aşındırmaktadır.

Kilo almanın önüne nasıl geçilebilir?

Kiloca fazla olan kişilerin ilk olarak başvurduğu yollardan bir tanesi diyet yapmaktır. Ancak kişisel olarak belirli bir programa bağlı olmadan yapılan diyetler hiçbir işe yaramamakta. Diyet denilince neredeyse herkesin aklına zayıflamak ve aç kalmak gelmektedir. Ancak bu çok yanlış bilinen bir bilgidir. Öncelikle bir yola çıkılacaksa bilgilendirmenin doğru yapılması gereklidir. Diyet kelimesinin neyi ifade ettiğini bilmeden yapılan programların başarıya ulaşması beklenemez. Bu kelime aç kalmak değil, sağlıklı ve düzenli beslenmek demektir. Yani Sağlıksız beslenme sonucu alınan kiloların, düzenli ve sağlıklı bir beslenme tarzıyla verilmesi diyeti ifade eder.
Genel olarak yapılan bir diğer yanlış ise diyetin kişinin kendince yapmasıdır. Hiçbir bilgi ve bilimsel içeriğe dayanmayan fikirlerle aç kalma üzerine yapılan çalışmalardan bir sonuç beklenemez. Bu sebeple ziyaretçilerimize önerimiz bu tür sorunları olan kişilerin mutlaka bir doktorca yönlendirilmesidir.

 

Fazla kiloların sebepleri

Kişilerin sahip oldukları fazla kiloların pek çok sebepleri vardır. Bazen aşırı iştah sebebi bireydeki farklı organlarda oluşan bozukluklar olabilmekte. Bunun yanında genetik yatkınlık, kişinin doğum kontrol hapları kullanması, metabolizmanın yavaş olması, yüksek kalori alımı, stres, depresyon gibi sebepler kilo alımının başlıca sebeplerindendir.

Sizlerde kilonuzda sebepsiz artışlar görüyorsanız ayda aldığınız kiloların önüne geçemiyorsanız mutlaka bir doktora başvurunuz. Ayrıca ek olarak tüketeceğiniz gıdalar için öncelikle bir uzman görüşüne başvurunuz. Sağlıklı gümler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir