!-- Start Alexa Certify Javascript --> Mıknatıslarla Terapi Nasıl Yapılır | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mıknatıslarla Terapi Nasıl Yapılır

Mıknatıslarla Terapi Nasıl Yapılır

 

Mıknatıslar; günlük hayatta kullandığımız elektronik ürünler dışında, hayatımızın birçok noktasında yer almaktadır. Mıknatısların güçlü etkiye sahip olduklarını kullanım alanlarına bakarak görebiliriz. Ağır demir sanayide, ev gereçlerinde veya evde bulunan bilgisayar gibi cihazların içerisinde, farklı şekil ve ebatlarda mıknatıs bulunmaktadır. Hatta ışık sensörleri ve oyuncak motorların içerisinde mıknatısın bulunduğunu söyleyebiliriz. Mıknatıs yeryüzünde çok eskiden beri var olan bir metal olduğundan, Mısır, Çin ve Yunanlıların döneminden beri sağlıkta mıknatısın kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle vücut ağrılarına çok iyi geldiği bilinen doğal yöntemlerden biri olarak mıknatıslar, Japonya ve Amerika gibi ülkelerde yaygın olarak, bilimsel süreçlerle desteklenerek kullanılmaktadır.

Mıknatısların Sağlıkta Kullanıldığı Alanlar

Günümüzde birçok hastalığın tedavisi bulunmakta ve uygulanmaktadır. Genellikle, ağır ilaçlarla tedavi yöntemleri uygulanarak, hastalığın iyileşme süreci vücuda hasar verici şekilde gelişmektedir. Mıknatıslar, sağlık açısından kullanıldığında, vücuda herhangi bir zarar vermeden, uzun süre tedavi gerektiren hastalıklarda etkili yöntemlerden biri olarak kullanılmaktadır. Özellikle MR cihazlarında mıknatısların kullanılarak, vücuttaki teşhis ve tanının konulmasında etkili olmaktadır. Manyetik alana sahip olan MR cihazına, hasta yerleştirilerek, tıpkı bir mıknatıs tünelinde gibi radyoaktif akımlar gönderilerek, vücuttaki hasarlı bölgenin tespiti yapılır.  Radyasyon ve yan etkileri olmadığından, sağlık alanında etkin şekilde kullanılmaktadır.

Mıknatısların İnsan Vücuduna Faydaları

Mıknatıslar, insan vücudunda kullanılması önerilen ve her yaşta kullanılabilen, sağlıklı tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili yöntemlerden biridir. Bu mıknatısları günlük hayatta rahatsız olmayacak şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Takı olarak takabilir, ayakkabı içerisine konularak veya vücuda bantlama yöntemini kullanarak, alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Mıknatısla yapılan tedavi yöntemlerinin etkili olmasının nedeni, vücudun hücrelerinin canlanmasını ve sinir sistemini iyileştirici özelliğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Mıknatıs tedavisi ile kişilerin, fiziksel ve zihinsel olarak %95 oranında iyileşme gösterdiği kanıtlanmıştır. Vücuda giren manyetik akımlar, kas ve adale ağrısına çok iyi gelmektedir. Mıknatıslar, vücuttaki hücrelerin ve kan akışının hızlanmasını sağlayarak, kalp ve yüksek tansiyon sorunlarına iyi gelir. Hastalık direncini arttırmak için kemik, yağ ve hücre dokularının canlanmasında etkili olmaktadır. https://www.miknatis.gen.tr/  sitesinde tüm mıknatıs türleri bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir