Mide Küçültme Ameliyatı Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

 

İnsanlar aşırı hareketsizlik, iş ve günlük yaşamdaki yoğun stres ve de beslenmenin yanlış olması nedeniyle aşırı kilo problemi ile yüz yüze gelmektedir. Fazla kilo problemine erken evrelerde çözüm üretilmediği takdirde ise obezite sorunu baş göstermeye başlar. Bu da yeni sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Fazla kilolardan kaynaklanan sağlık sorunları arasında ise çeşitli kalp sorunları, mide problemleri, damar tıkanıklığı, kolesterol ve depresyon yer alır. Bu problemler mutlaka ciddiye alınmalıdır. Ciddiye alınmadığı takdirde yavaş yavaş hayati tehlike yaşama oranı da artış gösterecektir. Günümüzde kilo problemiyle mücadele etmek için genellikle tüp mide ameliyatı yönteminden faydalanılmaktadır. Bu ameliyat, obezite seviyesindeki hastalara uygulanmakla birlikte, normal yollardan kilo vermesine imkan olmayan kişilerin sağlığa yeniden kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle de son zamanlarda ekonomik sıkıntıların artması nedeniyle insanlar günlük yaşamın yoğun temposu içerisinde kendilerine ayıracak vakit bulamamaya başlamıştır. Bu da alınan kiloların farkında olunmamasına ya da farkında olunsa dahi durumun ciddiye alınmamasına sebebiyet vermiştir. Oysa ki fazla kilo problemi insanların özgüvenlerini azaltmakla birlikte, hayat kalitelerinin düşmesine, obez olma durumuna bağlı olarak da bazı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Obezite problemi ile karşı karşıya gelenler genel olarak fiziksel durumlarından dolayı egzersiz yaparak kilo verme şansına sahip değildir. Ancak diyet yapmak bu tarz sorunlar yaşayan kişiler için son derece uygundur.

Obezite de diyet uygulaması yapılabilmesi için insanların mutlaka kararlı olmaları gerekmektedir. Çünkü belli bir kilo altına girmeden asla mide küçültme ameliyatı işlemleri gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle hastaların kilo verme sürecinde kararlı ve istikrarlı olmaları şarttır. Aksi durumlarda kilo vermenin önüne geçilemez ve insanlar her geçen gün daha fazla kilo alarak yaşam standartlarının düşmesine neden olurlar. Kilo sorunu arttıkça da hareket özgürlüğünün tamamen yitirilmesi muhtemeldir. Bu da ilerleyen günler içerisinde kişilerin kendi ihtiyaçlarını, kendisi giderememe gibi sorunlar yaşanmasına neden olur. Böyle bir duruma gelmek kişiyi hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda derinden etkileyecektir. Bu nedenle kilo kontrolünün düzenli aralıklarla yapılması şarttır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir