MHRS Portal Ve Hekimlik İşlemleri | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MHRS Portal Ve Hekimlik İşlemleri

MHRS Portal Ve Hekimlik İşlemleri

MHRS Portal sayesinde sizler de Türkiye’nin neresinde olursanız olun rahatlıkla randevunuzu alabiliyorsunuz. Sisteme giriş yaparken TC kimlik numaranızı kullanmak ve sizlere özel olarak verilmiş olan şifrenizi kullanmanız gerekiyor. Bu şifreyi eğer isterseniz cep telefonu vasıtası ile hemen alma şansınız var. Cep telefonunuza gelen bir mesaj sayesinde sizler de artık bu şifreyi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ayrıca rahatlıkla sonuç alabiliyorsunuz. Portala giriş yaptıktan sonra çok rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için her şey düşünülmüş. Bölgesel olarak ayarlayabileceğiniz randevularınızı da aynı zamanda hekim seçme şansına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca bütün bunlarla birlikte sizlere sunulmuş olan ayrıcalıklardan bir tanesi de seçmiş olduğunuz herhangi bir hastalık ile ilgili olarak farklı hekimlerden randevu alma şansı oluyor. 15 gün öncesine kadar istediğiniz gibi randevunuzu ayarlayabiliyorsunuz ve sonuç alabiliyorsunuz. Bu yüzden sizler de zaman kaybetmeden istediğiniz sonuçları ulaşma şansına sahipsiniz.

E-Nabız Sağlık Sistemleri

E-nabız sistemleri de internet üzerinden sağlığınızı daha rahat bir şekilde takip edilmesi için kurulmuş bir sistem olarak bulunuyor. Bu sistem sayesinde artık tedavi geçmişimizi sürekli olarak kontrol altında tutabiliyorsunuz. Ayrıca doktor görüşmelerinde tedavi geçmişinizi doktorunuza gösterebiliyorsunuz. Bu sayede tıbbi geçmiş kayıtlarını ulaşılabiliyor ve istenildiği gibi sonuçlara ulaşılmış şansına sahip olunuyor. Doktor da böylece bir kontrol yapacağı zaman sizin tedavi geçmişinizden istediği sonuçları alabiliyor. E-devlet üzerinden sisteme giriş yaptığınızda kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aile hekiminden geçici bir e-nabız şifresi alarak bu işlemi yapmanız da mümkün. E-nabız sistemine e devlet şifresi ve Mobil imza ile girme şansınız var. Ayrıca her türlü sağlık kaydınızı 24 saat takip etmenize olanak sağlayan bir uygulama olarak karşımızda bulunur. Kişisel sağlık sistemi olarak geçecek bu sistemle birlikte sağlık kaydınıza da istediğiniz anda ulaşma olanağı sunuluyor.

Aile Hekimi Sorgulama Sistemi Nedir?

Son dönemde özellikle aile hekimi sorgulama da çok büyük önem arz etmektedir. Bölgemizde bulunan sağlık ocağında hangi aile hekimine bağlı olduğunuz ve gerekli şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için internet üzerinden sizler de sorgulama gerçekleştirebiliyorsunuz. Sağlık Bakanlığı’nın bağlı olarak yapılan bu sorgulama sonrasında sizler de bu hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Böylece sağlık ocağında göreceğiniz tedavi ile ilgili bilgi alma şansına sahipsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir