Madalyon Psikiyatri Merkezi | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Madalyon Psikiyatri Merkezi

Madalyon Psikiyatri Merkezi

Madalyon Psikiyatri Merkezi, kuruluş amacı olarak psikiyatri konusunda hizmet vermek ve insanlar tarafından korkularak yaklaşılan Psikiyatri Bilimini halka doğru bir şekilde tanıtmaya çalışmak, psikiyatrinin önemini göstermek, insanların psikiyatriden maksimum derecede faydalanmalarını sağlamak, psikiyatrinin korkulan bir bilim dalı olduğu değil gerekli ve iyileştirici bir bilim dalı olduğunun altını çizmeye çalışmak olarak ana hedefler koyduğu merkezin açıklamalarından anlaşılmaktadır. Özellikle psikiyatri merkezleri insanların gitmeye çekindiği, gittiklerini düşündüklerinde çevredeki insanların onları anormal olarak nitelendirileceklerinden korktukları bir yer olarak düşünülür. Oysaki her insanın psikiyatrik sorunu vardır. Bu sorun büyük ve küçük olabileceği gibi uzun vadede veya kısa vadede de olabilir. Önemli olan kişinin kendini nasıl hissettiğidir. Psikiyatri tedavi süreci almak isteyen kişiler bu tedavi yöntemi süreklilik arz ettiğinden dolayı pahalı bir ücretle karşılaşacaklarını düşünerek psikiyatri merkezlerine gelmeye de çekinmektedir. Önceliğimiz insanın ruh sağlığı olduğundan dolayı Madalyon Psikiyatri Merkezi bu konuda kişilerde oluşan bu ücret kaygısı durumuna son vererek insanların  en faydalı şekilde yararlanmasını hedef almaktadır.

Madalyon Psikiyatri Merkezi Kuruluşu

Madalyon Psikiyatri Merkezi, 2005 senesinde Ankara’da 4 kişilik uzman ekibi ile kurulmuştur. Bu 4 kişilik uzman ekibin içerisinde Dr. Gülseren BUDAYICIOĞLU, Prof. Dr. Ayşe YALIN, Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ, Dr. Mehmet Akif SAYILGAN yer almıştır.

Madalyon Psikiyatri Merkezi Ne Yapar?

Madalyon Psikiyatri Merkezi, mesleğinde başarıları ile isim yapmış olan Ruh Sağlığı Profesyonelleri ile birlikte kurumsal bir ortam üzerinde en kaliteli, en iyi ve en bilimsel hizmeti vermeye kendini adamış, bir yandan da üniversite hastanelerinin hastalarına bilimsel yaklaşım uygulamakta olan, diğer yandan da özel muayenehanelerin özenini ve konforunu sizlere sunan bir psikiyatri merkezi olarak göze çarpıyor. Merkezde psikologlar ve psikiyatristler bir arada çalışarak tedavi programlarına dâhil olmakta, programların etkili şekilde uygulamasına gayret etmekte, uzman psikologlar tarafından bu programa zekâ testleri, kişilik testleri ve nöro-psikolojik testler de dâhil edilmektedir.

Madalyon Psikiyatri Merkezi  en büyük gayesinin insanların kolayca kendilerine ulaşabilmesi olarak görmekte. Bu doğrultuda Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar Kurumu ile antlaşmaları mevcuttur. Günümüzde kliniğikte toplam 75kişilik psikolog ve psikiyatrist sizlere hizmet vermektedir. Ankara’dan sonra İstanbul’da da 2013 ve 2017 senelerinde de şubelerimizi açmış bulunmaktayız.

Madalyon Psikiyatri Merkezi Bölümlerimiz

Madalyon Psikiyatri Merkezi Yetişkin Bölümü ve Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü olarak insanlara hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü

Madalyon Psikiyatri Merkezi Çocuk, Ergen ve Aile Bölümü, psikolojik sorunların değerlendirilmesi ve bu sorunların çözümüne uygun olan tedavilerin geliştirilmesi, çocuğun veya gencin etkileşim içerisinde olduğu anne, baba veya öğretmen başta olmak üzere yakın çevresine ve konuyla ilgilenen her kesimi göz önünde bulundurarak çeşitli psikolojik terapi ve eğitimi üzerine çalışmaktadır. Çocuk, Ergen ve Aile Bölümümüzde çalışmakta olan tüm terapistlerimiz alanlarında psikolojik ve davranışsal danışmanlık sunabilecek yeterliliğe ve deneyime sahip olduğu görülmektedir. Bu bölümün amacı mutlu, sağlıklı ve verimli bir topluma erişmek için çocukların ve gençlerin kendilerinin farkına varmasını sağlamak, onların mutlu bir çocukluk geçirmelerini sağlayarak onlara ve geleceğe katkıda bulunmaktır. Unutulmamalıdır ki bir çocuk yok olduğunda, sadece bir çocuk yok olmamakta, gelecekte yok olmaktadır.

Yetişkin Bölümü

Madalyon Psikiyatri Merkezi olarak Yetişkin Psikiyatrisi Bölümümüz ile de sizlere hizmet sunuyoruz. Psikolojik ve psikiyatrik desteğe ihtiyaç duyan yetişkin kişiler, aileler, çiftler bu bölümüze gelerek verimli, kaliteli psikoterapi ve danışmanlık hizmeti alabilirler. Bu bölümümüzde çalışan psikologlar ve uzman doktorlarımız alanlarında deneyimli ve hastanın gereksinimine göre çeşitli terapi modelleri uygulayabilecek etkin yetiye sahip kişilerden oluşmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir