!-- Start Alexa Certify Javascript --> LİSE MEZUNU POLİS ALIMI | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LİSE MEZUNU POLİS ALIMI

LİSE MEZUNU POLİS ALIMI

 

Polis özel harekat ve diğer birimlere bu sene çıkan karara göre lise mezunları da polislik başvurusunda bulunabilecek. Polis meslek yüksekokullarına girmek isteyen adayların, lise veya dengi bir okuldan mezun olmaları ve 18 yaşını doldurmaları aranan önemli şartlardan biridir. Bu şartları yerine getiren polis adayları, gerekli olan mülakatlara girmeye hak kazanacak: Daha sonra ise polislik branşlarından birine yerleşerek eğitim hayatına başlayacaktır. Ancak özellikle, özel harekat polisi olmak isteyen lise mezunu adayları için iki farklı yöntem cardır.

KPSS’siz Lise Mezunu Polis Alımı

Emniyet genel müdürlüğünün ihtiyaçlar polis haberleri doğrultusunda bu sene için de polis özel harekat branşı için polis alımı yapması bekleniyor. Pöh alımları POMEM bünyesinde gerçekleşmektedir ve geçen senelere göre POMEM başvuruları için en az ön lisans mezunu şartı bu sene alınan kararlara göre değişmesi planlanıyor. Alımların ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama gündemde değil ancak önümüzdeki 3 ay içinde başvuruların başlayacağı tahmin ediliyor.22. dönem polis alımları lise mezunları için gerekli şartlar henüz açıklanmadı. Yeni yaş sınırı ve kapsamındaki diğer şartlar başvurular sırasında netleşecek. Ama lise mezunları için söylenecek net bir açıklama ise, KPSS şartı aranmayacaktır. Adaylar geçen sene olduğu gibi bu sende başvurularını E-DEVLET üzerinden gerçekleştirecek. Başvurusu kabul olan lise mezunları ülkenin çeşitli illerine çağıracak ve mülakatlara girecek. 22. Dönem polislik mülakatlarını geçen lise mezunu adaylar polislik eğitimine başlayacaktır. www,pa.edu.tr adresinden gerçekleşmesi planlanan başvuruların önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor.

Lise mezunu polis alımları, belirli kriterler kapsamında yapılacaktır. Özellikle 18 yaş sınırına takılan adayların başvurusu geçersiz sayılacak ve mülakatlara girmeye hak kazanamayacaktır. Aynı zamanda 22. Dönem polis alımları sayısının ne kadar olacağı da, 21. Dönem mezunlarından sonra belirlenecektir. Ayrıca Askerlik Tecil Bozdurma konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir