LASİK GÖZ AMELİYATI KİMLER TARAFINDAN TERCİH EDİLİR?

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LASİK GÖZ AMELİYATI KİMLER TARAFINDAN TERCİH EDİLİR?

LASİK GÖZ AMELİYATI KİMLER TARAFINDAN TERCİH EDİLİR?

Lasik göz ameliyatı hipermetrop, miyop ve astigmatı düzelttiği için bu göz kusurlarına sahip olan insanların yaptırdığı bir lazer ameliyat çeşidi olmuştur. Dünyada en fazla tercih edilen göz konusundaki lazer ameliyatıdır. Özellikle miyop ve hipermetrop konusunda dereceli lens ya da gözlükten sıkılmış olanların, kalıcı olarak tedavi olmak istemesi sebebiyle çokça tercih edilmektedir.

 

 LASİK NEDİR?

 

Lasik üç büyük göz kusuru olan hipermetrop, astigmat ve miyobu düzelten bir lazer ameliyatıdır. Bu tedaviyi uygulayanlar görme bozukluklarındaki numaralara asla geri dönmezler fakat küçük istisnalar vardır. Artık neredeyse körlük derecesinde görme bozukluğuna sahip kişiler de numaralarına dönmezler yine de göz hastalıkları çok küçük bir numarada devam edebilir. Bu, ameliyatı yapan kişiye ve ameliyatın yapıldığı ortama da bağlıdır.

lazergöz
lazer göz meliyatı

 

Lasik sonrası gözde numaranın dengelenmesi işi normalden çok daha hızlı olur. Bu nedenle de kişilerin seçme sebeplerinden biridir. Normalde bir gözde ameliyat önce, diğerinde sonra olurken lasikte böyle bir şey yoktur. İki göz de aynı anda ameliyat olabilmektedir. Bu nedenle iki gözün de iyileşip kendine gelmesi tek tek ameliyat edilip beklenmesinden daha mantıklıdır.

Hastaneyle vakit kaybetmek istemeyenler için yatış gerekmez. İşlemlerin hepsi günübirlik olur. Böylece hastanede kalmak gerekmez. Hasta günlük aktivitelerine 24 saat gibi kısa bir aralıkla dönebilmektedir. Bu da tedaviyi olumlu yapan bir diğer sebeptir.

 

 NEDEN LASİK?

 

1- Lasik ameliyatı diğer göz ameliyatlarına nazaran daha kısa sürelidir. On beş dakika gibi bir süresi varken göze lazerin uygulanması on beş ya da yirmi saniye sürer.

2- Lasik dünyada lazer öz ameliyatlarında en çok tercih edilendir.

3- Tedavi sonrasında gözler sarılmaz. Bu nedenle kişinin hastanede kalmasına gerek de yoktur.

4- Görmenin keskinlik kazanması sadece birkaç saat sonra mümkün olabilmektedir.

5- Ameliyatın sonunda gözlüğe ve lense bağımlılık ortadan kalkar. Bu yönden daha özgür bir yaşam başlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir