Labioplasti Nedir Ve Kimlere Uygulanır? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Labioplasti Nedir Ve Kimlere Uygulanır?

Labioplasti Nedir Ve Kimlere Uygulanır?

Dünyada yaygın bir şekilde talep gören ve ülkemizde son yıllarda artarak tercih edilen Labioplasti birçok merkezde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Vajinal estetik operasyonu olarak bilinen bu uygulamanın tercih edilmesi için birçok neden vardır. Genetik olarak vajina kısmında yer alan iç dudakların geniş olması nedeni ile estetik operasyonu tercih edilmektedir. Zamanla cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen bu durum öz güven problemi olarak da bayanları rahatsız edebilmektedir. Kadının yaşamını olumsuz yönde etkileyecek bu durum toplumun her kesiminden insanda görülebilen estetik rahatsızlık olarak kabul ediliyor. Her yaş grubundan hastaların başvurduğu bu uygulama başarılı şekilde uygulandığında başarı oranı oldukça yüksektir. Genişleyen vajina dudaklarının küçültülmesine labioaplasti denir.

İç Dudakların Geniş Olma Nedenleri;

• Cinsel birleşmelerden kaynaklı durumlara bağlı olarak ve mastürbasyon nedeni ile küçük dudaklarla fazla temas ve uyarı olması iç dudakların genişlemesine neden olabilir.
• Doğum bağlı nedenlerden kaynaklı olarak doğal yolla doğum yapan bayanlarda sıklıkla rastlanan bir durumdur. Çok sayıda doğum yapmak ve iri bebek doğurma gibi etkenler, vajinal iç dudakların genişlemesine neden olabilir.
• Genetik sebeplere bağlı olarak doğuştan iç dudak büyüklüğü olabilmektedir. Asimetrisi ile dünyaya gelebilen bu kişilerde iç dudak genişlemesi doğuştan gelmektedir.
• Bağ dokusu kalitesinin iyi olmaması durumunda iç dudaklarda genişleme ve sarkmalar olabilmektedir.

Tüm bu faktör ve nedenler bayanlarda vajina iç dudak genişlemesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bayanlar cinsel ilişki sırasında zevk duyma hissiyatı düştüğünde labioaplasti tedavisi ile bu durumdan kurtulabilmektedir.

Labioaplasti İle Nasıl Bir İşlem Yapılır?

Vajina iç dudak estetiği olarak bilinen bu rahatsızlığın tedavisi için uzman merkezlerde tedavisi mümkündür. Kadının vajinal bölgesinde yer alan iç dudaklar değişik yöntemlerle daraltılabilmektedir. Üstelik bu uygulama sadece ülkemizde değil dünyanın birçok bölgesinde bayanların talebi üzerine gerçekleştirilmektedir.

Labioplasti fonksiyonel olarak bayanlar için bazı avantajlar da sağlamaktadır. At ve bisiklet binme sorunu yaşayan bayanlar daha sosyal olurlar ve rahat hareket etme imkanı bulurlar. Labioplasti sonrasında dar giysiler ve bikini daha rahat giyilir. özellikle, cinsel ilişkide ağrı yaşamaz ve ilişkinin kalitesi de artar.

labioplasti ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün taburcu olma imkanın sahiptir. Operasyon kolay ve aynı gün taburcu olma imkanı da sunmaktadır. Bir ay cinsel perhiz isteyen uzmanlar bu süre sonrasında bayanlara aktif cinsel hayatlarına dönme fırsatı sunuyor. Son yollarda birçok bayan tarafından tercih edilen bu uygulama başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Siz de eğer cinsel hayatınızda daha fazla renk katmak isterseniz, kendiniz için ve partneriniz için labioplasti ameliyatı olabilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile gerçekleştirilen bu uygulamalar başarılı sonuçlar vermektedir. . Zamanla cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen bu durumdan kurtulmak için siz de uzman desteği ile eski cinsel hayatınıza kısa sürede dönebilirsiniz. Ankara labioplasti ameliyatı hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir