Kış Lastiği Nedir ve Nasıl Kullanılır? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kış Lastiği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kış Lastiği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

Kış mevsiminin gelmesine ramak kaldı. Durum böyle olunca da insanların bir kısmı kışlık ihtiyaçlarını karşılamanın derdine düşmüşken, bir kesim insan da arabasının eksiklerini gidermek adına alışverişe çıkmıştır. Öyle ki kış mevsimi söz konusu olduğu zaman akıllara gelen ilk şey buz tutmuş yollar, kaygan kar yapısı ve dondur. Böyle yollarda araba kullanmak hem tehlikeli hem de zor olsa da, gerekli tedbirlerin alınmasıyla birlikte, kış mevsiminde de rahatça araba kullanmak mümkün olacaktır. Peki kış aylarında sürücülerin ne tür malzemelere ihtiyacı oluyor? Kış lastiği nedir ve nasıl kullanılır? Kış aylarında aracımızı çok daha güvenli bir hale getirmek için neler yapılması gerekiyor? Neden kış lastiği kullanmalısınız? Kış lastiği fiyatları ne kadar?

Hava sıcaklığı yaz aylarına göre düşüş gösterdiği zamanlarda araç lastiklerinin sert bir yapıya büründüğünü görmek mümkün olacaktır. Bu sert yapı aslına bakıldığında genleşmeden kaynaklanır. Lastiklerdeki genleşme ise kış aylarında oldukça güvensizdir. Bu nedenle de araç sahibi olan her sürücünün kış aylarında, yolların donma ve buz tutması sorunuyla mücadele edebilmek, bu koşullar altında araçlarını kullanabilmek için kış lastiklerine sahip olması gerekmektedir. Kış lastikleri kauçuk bileşikleri ile normal lastiklerin aksine oldukça güvenilirdir. Bu da hem aracın hem de araçta bulunan insanların güvenliğinin artması anlamına gelmektedir. Ancak her sürücünün kış lastik fiyatları konusunda ekonomik sıkıntılar yaşamaları da kaçınılmaz olmuştur.

Kış lastiği fiyatları geçtiğimiz seneye göre, bu sene çok daha avantajlı teklifler ile piyasada yerini almıştır. Bu nedenle de kış mevsimi en kötü yüzünü tam olarak göstermeye başlamadan önce sürücülerin, avantajlı fiyatlardan yararlanarak, mutlaka kış lastiklerini taktırmaları gerekmektedir. Öyle ki yaz lastiklerinden kış lastiklerine geçiş yapmak için illa ki kötü havaların gelmiş olması gerekmemektedir. Aynı zamanda aracın her dört lastiği için de kış lastik uygulaması yapılması şarttır. Çünkü hava koşullarına göre yolların ne durumda olacağını kestirmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle de mümkün olduğunca kış lastiklerini  erken bir zaman diliminde taktırmalı, akabinde ise arabanın 4 lastiği de kış lastikleri ile mutlaka değiştirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir