Kırışıklık Tedavisinde Alternatif Yöntemler | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kırışıklık Tedavisinde Alternatif Yöntemler

Kırışıklık Tedavisinde Alternatif Yöntemler

Cildimiz çevresel ve biyolojik etkenler yüzünden yaşlanmaktadır, bu yaşlanma süreci doğumla birlikte başlayan uzun bir evredir. Cilt üzerindeki sarkmalar ve kırışıklıklar zamanla daha da artar ve kötü bir görünüme neden olabilir, özellikle kadınlar bu konuda oldukça hassastır ve cilt kırışıklarına çözüm aramaktadır. Geçmişten günümüze pek çok yöntem ile kırışıklık tedavisi yapılmıştır bunların başında botox ve cerrahi işlemler gelmektedir, ayrıca son yıllarda popülaritesi artan cilt ütüleme tekniği de kırışıklık tedavisi olarak kullanılan yöntemler arasında yerini almış durumda. Hem kadınların hemde erkeklerin ortak sorunları arasında yer alan cilt kırışıkları için evde yapılan doğal yöntemlerde geçicide olsa çözüm sunabiliyor ancak yinede bir uzmana ya da estetik merkezlerine danışmakta fayda var.

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan En Etkili Yöntemler

Yaşlanmayı geciktiren ve olumsuz çevresel faktörleri en aza indiren birçok yöntem sayesinde sizde kırışıklardan kurtulabilirsiniz. Cildin oldukça alt tabakasına kadar inen ve kırışıklıkları kökünden çözen bu kırışıklık tedavisi yöntemleri sayesinde genç ve dinamik bir cilde sahip olabilirsiniz, işte kırışıklık tedavisinde kullanılan yeni nesil yöntemlerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

 

Kırışıklık Tedavisine Alternatif Yöntem: Leke Tedavisi

Güneş ışınları cilt üzerinde kırışıklıklara yol açtığı gibi bazı istenmeyen lekelere de neden olabiliyor. Uygulanan başarılı leke tedavileri sayesinde sadece ciltteki lekelerden değil aynı zamanda kırışıklıklardan da kurtulabiliyorsunuz. Leke tedavisinde kullanılan CO2 yöntemi sayesinde cilt üzerindeki deri soyularak yeni ve genç bir görünüm elde ediliyor bu işlem sırasında hücrelerin ısınması ve çalışması sonucunda bölgedeki sinirler tekrar harekete geçiyor ve kırışıklıklar azalabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Birçok faydası olan gül yağı alternatif olarak kırışıklık tedavisi için uygundur ama saf gül yağı pahalıdır bir gramı 100 tl falan.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, ,One Hit Wonder,Elektronik Sigara ,Besin ve Diyet, İstanbul Anadolu Yakası ilaçlama