!-- Start Alexa Certify Javascript --> Kanseri Yenmek Mümkün mü? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kanseri Yenmek Mümkün mü?

Kanseri Yenmek Mümkün mü?

Kanser Nedir?

 

Kanser nedir? Sorularına tam anlamıyla yanıt vermek için çok uzun uzadıya konuşmak gerekir. Ancak dilimizin döndüğünce size yararlı bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Kanser Nedir? Sorusunun cevabı basit olsa da kanseri anlamak kolay değildir. Kanser insan hayatında en aciz kaldığımız bir vakadır. Kanser, işlevini kaybeden doku ve hücrelerin sayısının hızla artmasıyla ortaya çıkan hastalıktır. Adeta çürük bir domatesin bir kasa sebzeyi mahvettiği gibi kanserli bir hücre dâhil olduğu tüm sistemi altüst eder. Kanseri önlemek erken tespiti halinde mümkündür. Kanser tedavisi günümüzde adeta hastanın geç ölümü sağlamak adına yapılan bir zavallı müdahaledir.

 

Kanseri Yenmek Mümkün mü?

 

Kanseri yenmek için çağımızda sadece ilaç tedavisi kifayet etmemektedir. Hasta moral olarak kendini iyi hissettiğinde tedaviden aldığı verim artmakta hatta çoğu kişi mucizevi şekilde kanseri yenmektedir. Kanser hücrelerin özelliklerini bozarak onları yok edici ve çürütücü bir hale dönüştürür. Bir müddet sonra kanser tüm dokulara yayılır, organlar işlevini göremez olur. Bunun için organdan kurtulmak veya organ nakli. Kanser tedavisi bir umutsuz süreçtir. Hayattan adeta avans almak gibi bir durumdur.

 

Kanserin Tedavisi Yok mu?

 

Kanserin günümüz şartlarında hala etkili bir şekilde tedavi edilememesi büyük bir soru işaretidir. Teknolojinin geldiği safhaya bakarsak nerdeyse ay yüzeyinde seracılık yapabilecek güce sahibiz. İnsanoğlunun en gerekli olan şeyde acizliğine hükmetmek kabul edilebilir durum değildir. Kanser tedavisi konusunda gün yüzüne çıkmamış ve hala muamma olan çalışmalar var. Ne hikmetse birileri çıkıp kanseri tedavi edecek ilaç bulundu demiyor, diyemiyor… Bu suyla çalışan araba icat ettim deyip tüm dünyayı karşılarına almak gibi bir durum olsa gerek.

 

Kanserin Tedavisi Neden Bulunamıyor?

 

Kanseri yenmek için ilaç sanayinin hoşuna gitmese de dünya büyük çaba içinde. Belki kanser tedavisi bulunmuştur. Ama bu hangi para kazanan ilaç sanayinin kabul edebileceği bir durum olur ki.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir