Kaç Haftalık Hamileyim? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaç Haftalık Hamileyim?

Kaç Haftalık Hamileyim?

 

Günümüzde bir çok özel gün kutlaması olduğu biliniyor. Özel günlerde insanlar önceden hazırlık yaparak günlerini daha verimli bir şekilde geçirmek isterler. Özellikle de anne adayları doğum serüveni içerisindeyken, 9 ay boyunca her gün geri sayım yaparlar. Çünkü böylesine heyecanlı bir günü bir an önce yaşamak isterler. Bu nedenle “Kaç haftalık hamileyim?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Hamilelik günü öğrenmek için çeşitli testler, çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Fakat her zaman olduğu gibi yine en doğru yol uzman bir hekim tedavisinden geçerek, onun görüş ve önerilerini almaktır. Öyle ki hamilelik boyunca bazı unsurlara dikkat edilmesi şarttır. Bu, gebeliğin daha sağlıklı ilerlemesi açısından büyük bir gerekliliktir.

Gebelik sürecinde bebeğin kaç aylık ya da haftalık olduğunu gözlemlemek için internet siteleri üzerinden de araştırmalar yapılabilmektedir. Bunun için bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Kadın doğum uzmanları genellikle gebelik takvimi oluştururken, döllenme tarihini baz almaz. Son adet tarihinin başlangıç gününü dikkate almaktadırlar. Döllenme tarihi de elbette önemli bir tarihdir. Fakata, son adet tarihinden 15 ya da 16 gün sonrasına döllenme tarihi denilmektedir. Tam da bu nedenden dolayı hamilelik günü hesaplamaları, ay olarak değil, hafta olarak yapılmaktadır. Doğum 38. Haftalarda gerçekleşir. Anne adaylarının doğum yaklaşmadan, yani karınları henüz büyümeye başlamadan gebelik gününü hesaplayarak, ay ay, hafta hafta belirli bir beslenme düzeni oluşturmalıdır.

Bu nedenle “Kaç haftalık hamileyim?” sorusuna verilen yanıtların tümü, kadın doğum uzmanlarından alındığında birebir gerçeği yansıtır. İnternet üzerinden yapılan sorgulamaların sonuçları genel itibariyle tahmini olarak gösterilmektedir. Öyle ki yapılan araştırmaların bir çoğu da gebelik testlerinin %5 oranında doğru sonuç gösterdiği gözlemlenmiştir. Bir çok gebelik takvimininde, tahmin edilen tarihin ya bir hafta öncesi ya da bir hafta sonrası gibi sapma durumu söz konusudur. Daha doğru sonucu her zaman tıbbı çözüm yöntemleriyle almak mümkündür. Bu nedenle anne adaylarının ne kadar zamandır hamile olduklarını öğrenmek amacıyla uzman hekimlerden yardım almaları, eğer bunun için vakitleri yoksa güvenilir internet sitelerinden sorgulama yapmaları önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir