!-- Start Alexa Certify Javascript --> İmplant Hangi Durumlarda Yapılır ? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İmplant Hangi Durumlarda Yapılır ?

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır ?

İmplan tedavisi konusunda sizlere bugün detaylı bir bilgiler sunmak istiyoruz bu konuda Dent B&B Diş kliniğinden uzman olan Dr. Yasemin Budak hanım bize diş implanı tedavisi konusunda bilgiler aktarıyor….İmplant Tedavisi
Diş implantları doğal diş kökünü taklit eden titanyumdam yapılmış vidalardır. Dental implantlar diş kaybının olduğu bölgelerdeki diş eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Kemik, implant yüzeyleri ile sıkı bir bağ kurar, doğal dişler gibi fonksiyona girmelerini sağlar. Isırma ve çiğneme fonksiyonları kemiği stimüle ederek implant çevresinde kemik erimesini önlemektedir.Dental implantların kullanımı ile ağız doğal haline en yakın bir şekilde restore edilir. İmplantlar sayesinde eksik dişler komşu dişlerin de kesilmelerine gerek kalmadan tedavi edilir. Eksik dişleriniz varsa ve implant yapımı için olumsuz bir durumunuz yoksa en doğru işlem implant uygulamasıdır.

İmplant Tedavisi

 

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?
İmplant uygulaması genellikle muayenehane koşullarında ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahi işlem ile implantlar kemik içerisine yerleştirilir. Gerekli durumlarda dikiş atılır. İşlemden 1 hafta sonra operasyon sonrası konulan dikişler alınır. Kemik kalitesine göre genellikle 1.5 – 2 aylık bir bekleme süresi sonrası implantların üstüne protez yapımına başlanabilir.

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır ?

İmplant uygulamaları diş sayısındaki eksikliği göre, Tek diş eksikliği, Birden fazla diş eksikliği ve Total diş eksikliği olarak üçe ayrılır.

Kaynak:
https://dentbb.com/implant-tedavisi/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir