Hotspot Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hotspot Nedir?

Hotspot Nedir?

 

Son zamanların en çok duyulan tabirleri arasında hotspot yer alır. Öyle ki bu tabir bilindiği gibi kamuya açık alanlarda ve tamamen ücretsiz olarak kullanılan internetler alakalı bir tanımlama olarak kendisini göstermektedir. Yani tam manasıyla wifi hotspot olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ücretsiz internet erişimine ise genellikle teknolojik mağazalarda, otellerde, çeşitli sosyal içerikli mekanlarda, kafelerde ve de çoğu zamana havaalanlarında rastlanmaktadır. Hotspot kullanıcısı olan herkes, her an ve her yerde herhangi bir ücret ödemeden internete kolayca erişim imkanı elde etmesiyle bilinirler. Fakat bu tür erişimlerin genellikle saldırı ile karşı karşıya gelmesi de kaçınılmaz olduğundan güçlü bir şifre oluşturmak gerekecektir. Karşılaşılan sorunların giderilmesi içinse hotspot çözümleri alanında hizmet veren kurumlardan yardım alınması şarttır.

Bunların yanı sıra ise bir de Firewall güvenlik duvarı kullanmak şarttır. Aslına bakıldığında Firewall uygulamasının bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlarda aktif bir şekilde kullanılan internetin veri tabanlı olarak zararlı yazılımlara karşı bir koruma kalkanı olarak kendisini gösterdiğini görmek mümkün olacaktır. İnternet ortamının güvenli olup olmadığını tespit etmek için bu uygulamanın mutlaka kullanılıyor olması şarttır. Firewall kurulu olan akıllı cihazlarda genellikle güvenilir olmayan yazılımlar ve güvenli olmayan herhangi bir internet sayfasına karşı koruma söz konusu olacağından, oldukça gerekli bir yazılım olduğu söylenebilir. Bu alanda hizmet almak içinse Firewall çözümleri alanında destek ve hizmet veren firmaların sunmuş olduğu imkanların takip edilmesi şart olacaktır.

İnternet üzerinden belirli bir hizmet veren firmaların işlenen sanal suçlardan korunmak için log server kontrolü yapması da en büyük ihtiyaçlar arasında yer alır. Bu tür kullanımlarla birlikte internet kullanımı raporlandırması yapmak mümkün hale gelirken, bir yandan da analiz etme, internet trafiğini kontrol altında tutma gibi hizmetlerin sağlanması da söz konusudur. İnternet siteleri üzerinde kendi hakimiyetinizi kurmanız açısından log server çözümleri alanında hizmet veren firmalar ile irtibat halinde olmak şarttır. Aksi takdirde sunucu yedekleri ya da herhangi bir kötü yazılımın bütün emeklerin boşa gitmesine neden olması gibi sorunlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle interneti aktif kullanan bireylerin bu tür hizmetler hakkında çok daha detaylı  bilgi edinmesi şarttır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir