Hasta Yatağı Kullanımı Yaygınlaşıyor | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hasta Yatağı Kullanımı Yaygınlaşıyor

Hasta Yatağı Kullanımı Yaygınlaşıyor

 

Uzun süre yatağa bağlı olarak yaşayan hastalarda gerçek hastalığın yanı sıra uzun süre aynı pozisyonda yatmaktan dolayı çeşitli rahatsızlıklar görülmektedir. Bu rahatsızlıklar arasında sırt ve bel bölgesindeki ezilmeler – yaralanmalar ile kan dolaşımının sağlıklı yapılamamasından kaynaklanan baş dönmesi, kendini iyi hissetmeme gibi durumlar görülmektedir. Bu yüzden kişiler evde veya hastanelerde tedavi süresinde hasta yatağı kullanmalıdır.

Hasta Yatağı İle Her Şey Daha Kolay

Kişilerin daha iyi şartlarda tedavi görmesi için üretici firma olan Emek Yatak çeşitli özelliklerde hasta yatağı üretmektedir. Bu yataklar arasında lazımlıklı yatak, visco modelli yatak, lazer kesimli yatak, 4 parçadan oluşan hasta yatağı ve pozisyon veren hasta yatakları bulunmaktadır. Bu yataklar sayesinde hastalar bütün ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebiliyor. Üstelik bütün hijyen kuralları göz önünde bulundurularak üretilen bu yataklar sayesinde hastalar her zaman temiz ortamlarda yatma imkanı buluyor.

Lazımlıklı hasta yatağı sayesinde hastalar tuvalet ihtiyaçlarını yattıkları yerden yapabiliyorlar. Pozisyon veren yataklar sayesinde ise hastalar kumanda yardımı ile yataklarının baş ve ayak kısımlarını istedikleri gibi hareket ettirerek yatış pozisyonlarını değiştirebiliyorlar. Bu durumda da kişiler hep aynı pozisyonda yatmadığı için sırt ve bel bölgelerinde yaralanmalar meydana gelmiyor.

Hasta Yatağı Kullanmak Hastalara İyi Geliyor

Son zamanlarda özellikle yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda olan hastaların bakımında hasta yatağı kiralama hizmeti kullanımı giderek artmakta. Çünkü hasta yatağı kullanımı hem hastaya iyi geliyor, hem de ona bakan kişinin işini kolaylaştırıyor. Bu yataklar kolay temizlenebilir olmasından dolayı da hastalar için bir risk oluşturmuyor. Uzun süredir yatağa bağlı olarak tedavi görmek zorunda olan hastalar için Radikal Medikal firmalarından bu yataklar satın alınabilir veya belli süreler için uygun ekonomik fiyatlar eşliğinde kiralanarak hastaların işleri kolaylaştırılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir