!-- Start Alexa Certify Javascript --> Hasta Bireyler İçin konforlu Bakım | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hasta Bireyler İçin konforlu Bakım

Hasta Bireyler İçin konforlu Bakım

Herkes için hayatındaki en önemli değerlerden bir tanesi sağlıktır. Geçmişten günümüze kadar bu değer üzerine onlarca söz söylenmiş, onlarca yazılar, mısralar, dizilmiştir. Bunlardan en meşhuru Kanuni Sultan Süleyman’a ait olan “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözüdür. Osmanlı devletinin padişahı olan ve dünyaya meydan okuyan bir devletin başının sağlıkla ilgili söylediği bu sözler bizlere her işin başının sıhhatli olmaktan geçtiğini göstermektedir.

Her ne kadar kendimize ve yaşantımıza dikkat etsek te bazen işler yolunda gitmeyebiliyor. Kimi zaman hiç beklemediğimiz bir anda hasta olabilmekte ve yataklara düşebilmekteyiz. Bu bizim insan olarak doğamızda olan bir durumdur. Sağlıklıyken hiç hasta olmayacakmış gibi, yaşarken de hiç ölmeyecekmişiz gibi hissetmek insanlığın bir gereğidir. Ancak başına her hangi bir kaza gelmese bile insanoğlu, yılların geçmesiyle birlikte yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Artık iskelet yapısı eskisi kadar dayanıklı değildir. Eskiden taşı sıksa suyunu çıkaran kişiler güçlükle ayağa kalkabilmekteler. İşte yaşlılık böyle bir durumdur.

Hasta ve yaşlı kişilerin bakımı

Hastalık ve yaşlılık yukarıda bahsettiğimiz gibi hemen hepimizin başınıza gelebilmesi olası bir durumdur. Bizler varsa büyüklerimize hasta zamanlarında yardım etmekle görevliyiz. Bir yakınız hasta olduğunda ya da yatağa düştüğünde onun her türlü bakımıyla ilgilenmemiz gereklidir. İleri derece hasta vakalarda yataktan çıkamama durumları dahi görülebilmektedir. Böyle kişiler için yaşayabilecekleri tek yer hasta yatağı olmaktadır. Bu yüzden yatak konusunu önemsemekte fayda var. Her gün günlük olarak kullandığımız yataklardan ziyade imkânlar dâhilinde çok fonksiyonlu hasta karyolası alınabilir. Böylece tedavi sürecinde hasta kişilerin daha rahat ve konforlu bir zaman geçirmesi sağlanır. Bu tür hasta yatağı sahibi olanlar bilinci açık durumda ise kimseden yardım almadan işlerini halledebilmektedir. Bununla hasta karyolasının sahip olduğu baş, ayak, asansör özellikleri, hastanız için özel bakıcı tutmuşsanız yine ayrıca bir rahatlık oluşturacaktır. Günümüz koşullarında bu yönde hizmet eden pek çok hasta yatağı bulunmaktadır. Bunlar 3 ayda 4 motorlu olarak değişkenlik gösterirler. Yapıldığı maddeye göre ahşap veya alüminyum olarak isteğinize göre bulabilmeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Haskar; yenilikçi hasta yatakları ve hasta bakım malzemeleri yanı sıra her çeşit hastane demirbaşları ve aksesuarları ile Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve dünyada lider bir üretici konumunda bulunmaktadır. Firmamız klinik bakım, evde bakım ve diğer tüm hasta bakım merkezleri için hasta karyolası imalatı yapmaktadır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir