Hamilelik Belirtileri Nelerdir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?


 

Hamilelik belirtileri denildiği zaman aslında birçok belirtisi olduğunu bilmek gerekir. Bunların başında hiç kuşku yok ki adet gecikmesi gelmektedir. Elbette ki adet gecikmesi tamamen tek belirtisi olarak değerlendirilemez. Ancak hamileliğin en önemli belirtilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İkinci belirtisi ise kadınların göğüs üzerinde oluşan büyüme ve hassasiyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamile olunduğu süreçte öncelikli olarak sık idrara çıkma ve mide bulantısı da çokça görülen belirtilerden olarak nitelendirilmektedir. Bu tip durumlarda aslında hemen bir doktora başvurarak hamilelik süreci ile alakalı bilgi almak ve hamileliğin gerçekten var olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Çünkü bu tip durumlar farklı hastalıkların habercisi de olabilmektedir.

Hamilelik Belirtileri Hakkında Detaylar

Hamilelik belirtileri denildiğinde en önemli detaylardan bir tanesi de aslında hormon dengelerinin değişmesine bağlı olarak hazımsızlık ve dolayısıyla da kabızlığa sebep olmasıdır. Ayrıca erken belirtilerinden bir tanesi de mide yanması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı kadınlarda hamilelik sürecinde sıkça yaşanan mide yanması aslında bu sürecin en başından itibaren başlamaktadır. Özellikle halk arasında baş dönmesi ve bayılma hadiseleri de gebelik olarak nitelendirilmektedir. Genişleyen kan damarları tansiyonun düşmesine sebep olur ve baş dönmesi ile birlikte bayılmaya sebebiyet vermektedir. Bu anlamda birçok anne adayı bu konuda hamileliğin özellikle ilk sürecinde bu tip durumlarla karşı karşıya kalabilir. İştahsızlık veya iştahın artması da aslında yine hamilelik için belirtileri arasında nitelendirilebilir.

Hamilelik Belirtileri Sonrası Neler Yapılmalı?

Hamilelik belirtileri görülmeye başladığı andan itibaren bir test yapılması ve bunun gerçekten var olup olmadığının öğrenilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü herhangi bir şekilde hamilelik olması durumunda kadınların kendini hamile hissetmesi gibi bir durumda ortaya çıkmaktadır. Test yapılması ile birlikte hamileliğin süreci hakkında bilgi alınarak doktorla konuşulması ve bu konuda daha rahat bir şekilde hareket edilmesi ortaya çıkmış olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir