Günlük Pratik Saç Modelleri | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Pratik Saç Modelleri

Günlük Pratik Saç Modelleri

Bakımlı olmak sadece makyajdan ibaret değildir. Saçlara verilen şekiller ile görünümü tamamlayan ve şıklık katan modeller her zaman kuaför elinden çıkmıyor. Günlük olarak uygulanabilen farklı ve kolay modelleri evden çıkmadan önce çok kısa sürede yapmak mümkün.

Örgülü Modeller

Modası hiç geçmeyen saç örgüler artık eski zamanlarda olduğu gibi atkuyruğu yapıp örmekten ibaret değil. Örgüleri topuz ile süslemek ve çok daha şık bir görünüme sahip olmak oldukça kolay. Saçı arkaya doğru atkuyruğu şeklinde toplamadan önce sağ ve sol yanlardan örgü yapacak kalınlıkta saç tutamı ayrılarak yapılan bu modelde, saçı topuz olarak topladıktan sonra yanlardan yapılan saç örgüsü topuzun etrafına sarılır. Yanlardan ve arkadan bakıldığında çok şık bir görünüm veren bu modeli yapmak oldukça kolay ve pratiktir.

klasik sac

Klasik Topuzlar

Yaz aylarında en büyük rahatlık olan topuzlar artık süslü saç tokaları ve ya saç bantları ile daha şık görünüyor. Ense hizasında yapılan küçük topuzlar tül tokalar ile saklanabilirken, baş üstünde tepeden yapılan topuzlar kurdele tokalar ile daha spor bir havaya bürünüyor.

Modası Geçmeyen Atkuyrukları

Modası geçmeyen saç modelleri arasında yer alan atkuyrukları artık daha spor ve havalı şekilde toplanıyor. Saçları komple geriye tarayarak baş üstü hizasından yani tepeden toplanan saçlar daha hareketli duruyor. Düz fön ile şekillendirilen bu atkuyrukları saçın rengini ve parlaklığını gösterdiği gibi uzun saçlarda daha sık kullanılıyor.

yan gotunum sac

Okul Yıllarının Balıksırtı Saçları

Okul yıllarının vazgeçilmez saç modeli balık sırtı topuzlar ile bütünleşerek kuaför elinden çıkmış saçlara sahip olmanıza imkan veriyor. Yapımı sanıldığı kadar zor olmayan balıksırtı modelini öğrenmek için internetten yardım almak mümkün. Tek yandan ayrılan saç tutamı ile sağ ve ya sol yana doğru örülen balıksırtı arkadan bir topuza sarılarak toplu bir saç modeli elde edilebiliyor. Bunun yanı sıra arkadan salık bırakılmış saçla da kullanıma uygun olan model bu halde daha spor bir görüntü veriyor. Topuz ile kullanıldığında daha şık ve daha iş hayatına uygun bir model olarak sayılıyor.

Kaynak: https://sacportali.com/gunluk-sac-modelleri/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir