Güneş Lekesi Tedavisi | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerde özel kliniklerde ve bazı özel hastanelerde hekimler tarafından uygulanabilmektedir. Güneş lekeleri aşırı güneşlenmeye ve güneşe maruz kalan ciltlerde koyu renkli lekeler halinde belirginleşmeye başlamaktadır ve yaşlılık lekelerine oldukça benzediğinden tedavileri lazer yöntemleri ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Güneş lekesi tedavi süresi nasıldır?

Güneş lekesi tedavisi Ankara kliniğimizde lazer uygulamaları ile tedavi edilmektedir ve seans süresi ve seansların satısı uygulama yapılacak güneş lekelerinin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama olarak seans sayısı belirtmek gerekirse maksimum 6 seansta tamamlanabilmektedir.

Leke tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?

güneş lekesi
Güneş Lekesi Tedavisi Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerde özel kliniklerde ve bazı özel hastanelerde hekimler tarafından uygulanabilmektedir

Leke tedavisinde kullanılacak yönteme göre uygulamanın seyri ve ağrısı değişmektedir. Ancak lazer ile yapılan tedavide hafif bir yanma haricinde bir etki meydana gelmemektedir.  unutulmaması gereken ve dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri tekrar güneşe maruz kalınmaması gerektiğidir. Aksi halde tekrardan aynı bölgelerde güneş lekeleri oluşabilmekte ve bu kez tedavisi biraz daha zor olabilmektedir.

Genellikle deniz, kum ve güneş tatilinden yadigar kalan ve aşırı güneşe maruz kalan ciltlerde meydana gelen lekelenmelerinde kimyasal peeling kullanilmaktadir. Kimyasal Peeling Ankara ve diğer büyük illerimizde bazı hastanelerde bile hekimlerimiz tarafından uygulanabilmektedir.

Kimyasal peeling uygulaması yaklaşık 20 dakikalık bir sürede yapılmakta olup uygulama esnasında kişilerde ve ciltlerinde herhangi bir acı, yanma, kızarma  meydana getirmemektedir. Dolayısıyla da kişiler uygulama sonrasında koruyucu kremler sayesinde kolaylıkla günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Tüm detaylara www.drbuketyildirim.com internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Güneş lekeleriyle başım dertte. Bir türlü kurtulamadım. Bu peeling yöntemlerini denemeyi düşünüyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir