Girişimcilik ruhu Nasıl kazanılır? | Saglik Sokagi

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Girişimcilik ruhu Nasıl kazanılır?

Girişimcilik ruhu Nasıl kazanılır?

Bir iş sahibi olmak hemen herkesin yetişkinlik çağına geldiğinde sahip olmak istediği ideallerinden birisidir. Bu sayede para kazanmak ve günlük ihtiyaçların karşılanması hedef alınmaktadır. Paranın icadından tutunda şu anki zamanımıza kadar insanlar arasında bir ticaret ortamı oluşmuştur. Bu ticarette yeri gelmiş  para kullanılmış, bazen de değerli eşyalarla takas yoluna gidilmiştir. Genel itibariyle herkesin ortak amacı yaşam koşullarını sağlamlaştırmak ve daha iyi konuma getirmektir. Bu durum ifade ettiğimiz gibi insanlığın en eski tarihinden beri bu şekilde oluşmuştur.

Günümüz koşullarında iş sahibi olabilmek adına hemen herkes çocukluk çağından itibaren aslında kendisine yatırım yapmaktadır. Bu noktada ilkokuldan okumaya başlanılır, ortaokul, lise, üniversite derken okulun bitmesiyle kazanılan diplomalarla iş sahibi olunmaya çalışılır. Okulları bitirmek ve diploma almak aslında bir tür yatırım olarak görülebilir. Çünkü kişi harcadığı tüm bu emeklerin karşılığı olarak diplomasıyla birlikte iş sahibi olmak ve sonrasında para kazanarak karşılığını görmek ister. Yeri gelir bu karşılık fazlasıyla alınırken bazen de istenildiği gibi gerçekleşmez olaylar. Hayat koşullarında her ne kadar yatırımınız sağlamda olsa her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor. İş konusu da bu şekilde her zaman sağlıklı olmayan konuların başında gelir.

Sizler okulunuzu bitirirsiniz, diplomanızı alırsınız ancak iş hayatı öyle çetindir ki istediğiniz işi bir türlü bulamazsınız. Her gün gazetelerin ve internet haberlerinin personel ilanları bölümünü takip edersiniz. Amacınız kendinize uygun bir iş bulmak ve hayat mücadelesine atılmaktır.

Nereden başlamalıyım?

İş hayatına yeni atılmaya başlayan biri iseniz ilk olarak bir girişimci olduğunuzu bilmelisiniz. Girişimcilik kısaca girişimci olma ruhudur. Her olaya atlamak değil olayları sezinleyerek doğru ve planlı hamleler yapmaktır. Amacınız kar için girişimci ruhu ile yeri geldiğinde risk alabilmek olmalıdır. Hangi işi yaparsanız yapın bu ruh sizde olduğu sürece belli bir yerden sonra kazanırsınız. Peki, bir insan nasıl girişimci olabilir?

Girişimci olmanın nitelikleri nelerdir?

Girişimci olabilmek için öncelikle kişi ayaklarını yere sağlam olarak basabilmelidir. Dünyaya havadan bakan etrafındakileri küçümseyen kişilerden girişimci olmaz. Yeri geldiğinde hatanızı kabul etmeli ve geri adım atmalısınız. Sonrasında doğru adımlarla ileriye bakmaya devam edin. İyi bir girişimci öngörü sahibi olur. İleriye dönük planlar yapar. Kendisini her zaman gelişmeye açık tutar. Eleştirilere açık olur. Her eleştiriden ders çıkartır. Bu tür şeylerin kendisini geliştireceğini bilir. Sizlerde kendinizi geliştirmek bu kategoriye girmek istiyorsanız saydığımız özelliklere bürünmelisiniz.

Girisimci bir yapiya burunmek ve yeni personel ilanlariyla ilgili bilgi almak icin sizlere  http://ozlemceseyler.com web adresini oneririz. Özlemce şeyler adresi bu konuda sizlere rehber niteliyindedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

 1. Okulları bitirmek ve diploma almak aslında bir tür yatırım olarak görülebilir. Çünkü kişi harcadığı tüm bu emeklerin karşılığı olarak diplomasıyla birlikte iş sahibi olmak ve sonrasında para kazanarak karşılığını görmek ister.
  Bu görüşe katılıyorum.Onun için işte emek vermeliyiz ki karşılığını görelim.

 2. Bu iş için cesaretli olmak lazım ve sabırlı olmak lazım her eleştiri sonrası modu düşürmeden ders alınmalı.

 3. Girişimci ruhu kazanmanın bana göre en önemli özelliği sürekli olarak batmak iflas etmektir. Büyük başarı yakalamış insanlara baktığımızda bu iflas başarısızlık durumunu birçok kez yaşadıklarını görebiliyoruz.

 4. Evvela sağlık sokağı sitesi olarak gerçekten göz dolduran faydalı sağlıkla ilgili bilgiler içeren bir site olmuş, onun yanından girişimcilik konusu da detaylı bir şekilde incelenmiştir, gerçekten faydalandık, memnun kaldık, teşekkürler admin başarılarınızın devamını dilerim.

 5. doğuştan gelen karakterinde girişimcilik ruhu açısından oldukça büyük bir önemi bulunuyor fakat buradaki yazılanları da yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz elbette.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir