!-- Start Alexa Certify Javascript --> Gelişen Teknoloji’nin Önemi ve Haberleri

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gelişen Teknoloji’nin Önemi ve Haberleri

Gelişen Teknoloji’nin Önemi ve Haberleri

Teknoloji günlük hayatımızda olmazsa olmaz öneme ve yere sahip. Teknolojiyle ilgili haberlere ulaşmak ve en güncel teknoloji’den herkes haberdar olmak ister. Teknoloji hayatımızın her yerine el atmış durumda.

Aslında bu durum bizim için bir yandan iyi diğer bir yandan da kötü. İyi olarak ekstra zor işlerle uğraşmamız oluyoruz kolay ve hızlıca yapmak ve ulaşmak istediğimize ulaşabilmemizi sağlıyor.  Neden insanlar güncel teknoloji’den haberdar olmak ister? İnsanlar güncel teknoloji haberlerinden çağımızdan geri kalmamak için gelişen yeniliklerden haberdar olmak ister konuştuğu arkadaşıyla teknoloji hakkında tartışırken kendisininde bir fikir sunabilmesi için ve daha fazla bir sürü şey için gelişen teknoloji haberlerinden bilgili olmak ister. İnsanlar her zaman kendisin, karşısındaki insana bilgili, çalışkan vb şekilde sunmak ister. Hiçbir insan eğer yaşamdan vazgeçmemişse kendini başkalarına kötülemez. Teknoloji yaşamımızda olmadan önce insanların daha mutlu huzurlu olduğu istatistik ve verilerle ispatlanmış ancak başka bilgilere göre’de insanların ulaşamadığı şeylere gelişen teknolojiyle daha rahat el uzattığını da görülmüştür. Teknoloji’nin önemini yaşanan doğa üstü olaylar olsun gerek savaş olsun anlayabiliyoruz fakat gereken değeri ve o gerekliliği hissedebiliyor muyuz? Her geçen yüzyıl’da farklı bir icatla teknoloji gündeme oturuyor. Sadece gündeme oturmakla kalsa iyi gündemdeki şey gelişiyor, ilerliyor.  Teknoloji’yi sadece bir telefon, tablet, bilgisayar olarak düşünmemeliyiz.  Ampul, klima, araba, elektrik bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Yani şunu söylemek istiyorum teknolojiye sadece tablet, telefon gözüyle değil de uzayda gelişen teknolojileri bilen yeni geliştirilen yazılımlardan haberi olan insan gözüyle bakmamız gerek. Maalesef ki insan oğlu bu gözle bakmıyor. Teknoloji sağlık açısından da bir gerekliliğe sahip. Sağlık’ta kullanılan cihazlar teknolojik alet olduğunu unutmamak lazım. Geçen yüzyıllardaki sağlık alanındaki rezilliği ve acıyı izlediğimiz filmlerde de görebiliyoruz. Ancak şuanda en zor ameliyatlar’ dan bile acı sızı hissetmeden çıkabiliyoruz. İşte bu da teknoloji’nin önemi ve gerekliliği açıklayacak kadar yeterlidir.

Sonuç olarak gelişen  teknoloji haberleri ve öneminden hepimizin bir haberi olmalı. Teknoloji’ye kötü gözle değil neden her geçen gün gelişiyor diye değil neden bu gğn az gelişti diye sorgulamalıyız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir