Geçmişten günümüze Göbek Eritme | Saglik Sokagi

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Geçmişten günümüze Göbek Eritme

Geçmişten günümüze Göbek Eritme

Geçmişten günümüze miras kalan dertlerimizden bir tanesi fazla kilolardır. Geçmişte birçok kişiye kâbus yaşatmış olan aşırı kilolar, ne yazık ki artan bir ivmeyle sıkıntı yaşatmaya halen devam etmektedir. Alınan kilolar özellikle erkeklerde bel bölgesinde toplanmakta ve göbek olarak ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde bel bölgesinde toplanan kiloların verilmesi zor olduğundan hem erkeklerde hemde kadınlarda büyük sıkıntılara sebep olmaktadır.

Göbek yağlarından kurtulmak yanlızca şekil açısından önemli değildir. Aynı zamanda kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi içinde gereklidir. Bel bölgesine toplanan yağlar aynı zamanda iç organlarda yağlanmaya sebep olur. Sonuç olarak zaman içerisinde çaresi bulunmayan bu olay ileride bizlere kalp ve damar hastalıkları ya da tip 2 diyabet başta olmak üzere birçok hastalık olarak geri dönmektedir. Tüm bu açılardan bakacak olursa göbek eritme sanıldığından daha önemli bir konu haline gelmiş bulunmaktadır. Kişinin yaşının zaman içerisinde ilerlemesi ve metabolizmasında yavaşlamalar başlamasıyla birlikte göbek eritme olayı eskisine göre çok daha zor olmaktadır.

Toplum içerisinde bu noktada genel kanı karın bölgesindeki yağları eritmek için sadece karın kaslarını çalıştırmak yeterlidir düşüncesidir. Bu yanlış bilinen bir bilgidir. Çünkü kişinin kilo verebilmesi sadece bölgesel bir kasın çalışmasıyla gerçekleşmez. Tamamen planlı bir şekilde özellikle bir diyetisyen kontrolünde yapılan çalışmalar neticesinde sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Kişisel olarak yapabileceklerinizden bahsetmek gerekirse sağlıklı bir yaşam için;

 • Vücudunuzun ihtiyacı olan proteinli gıdalardan edinmeli
 • Şeker tüketimine kısıtlama getirmeli ve mümkün olduğunca tüketilmemeye özen gösterilmeli( çay, kahve gibi içecekleri şekersiz tüketmeye özen gösterin )
 • Karbonhidrat tüketimini azaltmaya gayret edin
 • Bolca spor yapmaya çalışın. Sık sık yürüyüşlere çıkın.
 • Araç kullanmamaya özen gösterin. Daha çok yürüyüşü tercih edin.
 • Lifli gıdaları tüketmeye özen gösterin.

 

Yukarıda anlattığımız maddeler bireylerin sağlıklı yaşayabilmesi için tavsiye edilen başlıca önerilerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

 1. eskiden bende de göbek vardı ama çok kolay şekilde kendiliğinden eridi aslında az yedim akşamları yemedim eridi.

 2. göbek yağı erimez diye bir kanı var genel olarak ama bu yöntemleri uygulamak gerek kesinlikle göbekten kurtulmak için

 3. Göbek sorunu genelde birçok kişide görülür ama düzenli spor yapmakla ve özellikle akşamları yatmadan önce yemek yememek gerekir. Az yemek yeter.

 4. Göbekler günümüzün olduğu kadar öncedende olan bir sorun aslına bakarsanız artık o kadar herkeste yok gibi.

 5. Ne yaparsam yapayım bir türlü göbek yapamadım. eşim göbeğim yok diye şikayetçi o kadar yemek yiyorum. ama nafile sizce ne yapmayalıyım?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir