!-- Start Alexa Certify Javascript --> Gebelik Haftası Hesaplama Dikkat Edilmesi Gerekenler | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelik Haftası Hesaplama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebelik Haftası Hesaplama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebelik haftası hesaplama işlemleri için adet tarihi göz önünde bulundurularak işlem yapılmaktadır. Gebeliğin ilk olarak başladığı aydan itibaren son olarak görülmüş olan adet dönemi dikkate alınarak hesaplama yapılır. Normal şartlarda kadının vücudunda yumurtlama dönemi adetin sonuna denk geldiği için adetin başladığı ve bittiği tarih göz önünde bulundurularak bir haftalık sapma dahilinde bu hesaplamaların yapılması sağlanır. İlk olarak gebelik testini yaptığınızdada sizlere verilmiş olan bilgiler bu dahilde olacaktır. Doktora görünmeniz ile birlikte sizler de bu hesaplama sürecine başlamış olacaksınız.

Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik haftası hesaplama konusunda doktora gittiğiniz zaman doktor sizlerden son adet tarihinizin öğrenecektir. Görmüş olduğunuz son adet tarihine göre doktorunuz sizlere takvim üzerinden hesaplama yapacak ve böylece sizlerin kaç haftalık hamile olduğunuzu söyleyecektir. Burada bir haftalık sapma söz konusudur. Ancak ilerleyen süreçte net şekilde çocuğun gelişimi ve çocuğun doğum yoluna girmesi ile birlikte zaten işlemler net bir biçimde gerçekleştirilmiş olacaktır. Yani başta yapılmış olan hesaplamalardaki bir haftalık sapma sizler için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bu bağlamda gelişimini de takip ettikten sonra bir doktora sürekli olarak görüldüğü takdirde herhangi bir sorun olmadan sizler de hamilelik sürecini başarıyla sonuçlandırabilirsiniz.

Gebelik Haftası Hesaplama Süreçleri

Gebelik haftası hesaplama ilk olarak karşımıza çıkan ilk haftalardır. Sonraki süreçte zaten çocuğun gelişimi de net sonuçlar ortaya çıkmış olacaktır. Böylece sizler de net sonuçlara ulaşma şansına sahip olursunuz. Bu bağlamda zaten doktorunuz sizlere doğru süreci yönlendirmiş olacaktır. Bu anlamda sizler de tüm gerekçeleri doğru şekilde ortaya koyduğunuz zaman zaten doktorunuz net bilgileri vermiş olacaktır. Çocuğun tüm gelişimi hakkında doktorunuzun yönlendirmesi normal şartlar altında değerlendirilmiş olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir