Estetik, Estetik Cerrahi, Rekonstrüktif Cerrahi | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Estetik, Estetik Cerrahi, Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik, Estetik Cerrahi, Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik işlemler son yıllarda iyice artmış bulunmaktadır. Aslında teknolojik ve tıp alanında yaşanan gelişmelerin de bu konuda çok büyük faydası bulunmaktadır.

 

Eskiden direkt olarak yapılan liposuction işlemlerinin günümüzde vaser liposuction ile yapılması sayesinde daha sağlıklı sonuçların alınması amaçlanmaktadır. Elbette bu konuya çok hassas şekilde yaklaşılması gerekir. Bu konuda plastik ve estetik cerrahi konusunda çok iyi bir doktor seçmek daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar almanız açısından önemli olmaktadır.

 

Estetik işlemler yapılırken, ilk işlem ile ikinci işlem arasında bile farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin ilk yapılacak burun estetiği ameliyatında doktor neyle karşılaşacağını bilirken ikinci ameliyatta içerisi hakkında bilgi sahibi olmamak olumsuz bir durum oluşturmaktadır.

 

Estetik Cerrahi Operasyon Nasıl Yapılır?

 

Estetik cerrahi operasyon yapılacağı zaman karşınıza bir çok ayrıcalık çıkacaktır. Sizler de nasıl bir operasyon tercih ediyorsanız bu konuda uzman bir cerrah ile çalışarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

Elbette burada öncelik her zaman için sizlerin sağlıklı sonuçlar almanız olacaktır. Ayrıca örneğin, bir burun müdahalesi ile yağ aldırma müdahalesi elbette bir değildir. Örneğin göğüs estetiği yapılacağı zaman farklı bir şekilde işlemler yapılırken burun estetiği için farklı bir yöntem izlenmektedir. Estetik operasyonlar için en önemli hususların başında cerrahın yönlendirmesi gelecektir. Örnek olarak sizler damla göğüs protezini göğsünüz için daha iyi olacağını düşünebilirsiniz ancak, belirli ölçüleri ve sistemi bulunmaktadır. Bu yüzden cerrahın yönlendirmesi çok önemlidir.

 

Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

 

Aslında estetik cerrahi işlemidir. Farkı plastik ve rekonstrüktif cerrahi için, Rekonstrüktif aslında Latince’den gelmektedir. Yeniden yapılanma demektir. Doğum sonrası ve ya yaşama bağlı olarak vücutta oluşan deformasyonlara karşılık yapılabilir. Aslında birbirlerini tamamlayıcıdır denilebilir. 2007 yılından bu yana uzmanlık alanı olarak hizmet veren estetik cerraha ulaştığınızda çok daha detaylı şekilde bilgi alabilir ve buna göre istediğiniz müdahaleyi gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir