Emzirirken Gerekli Ek Vitaminler

Çoğu sağlık uzmanı emzirmenin, yeni doğan bebeğinizi beslenmesinde en sağlıklı ve en iyi yol olduğu konusunda hemfikirdir . Anne sütü, gerekli vitamin ve besin öğelerinin yanı sıra bebeğinizi enfeksiyona karşı korur.

Birçok uzman, bununla birlikte, basitçe dengeli bir diyetle beslenmenin emziren annelerin en iyi sağlığı korumak için gerekli besin maddelerini almalarını sağlamak için yeterli olmayabileceğini iddia ediyor. Çoğu doktor, emziren kadınların diyetlerini tamamlamak için bir çeşit multivitamin kullandıklarını ileri sürüyor.

Çoğu zaman, kadınlar gebelik boyunca kullanılan aynı prenatal vitamini kullanmayı seçerler.

Doğum Sonrası Vitaminler

Emziren kadınlar için özel olarak optimize edilmiş Nursing Postnatal , günde% 700 oranında D vitamini ve% 200 oranında da B vitaminleri içerir. D vitamininin önemi hafife alınamaz. Araştırmalar, çoğu D vitamininin, diyabet ve çeşitli kanser türleri de dahil olmak üzere sağlık koşullarının geniş bir yelpazesini önleme konusunda rol oynadığı gerçeğinden dolayı, sağlık açısından önemli sonuçları olan D vitamini seviyesinin düşük olduğunu gösteriyor .

Günümüzde D vitamini için günlük değer sadece 400 IU olarak belirlenmesine karşın, birçok uzman bu miktarın D vitamini ihtiyacını büyük ölçüde hafife aldığından söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© Ferza