Elektronik Sigara Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Sigara bırakmanın en uygun yolu olarak bilinen e sigara son yıllarda çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bunun altında yatan sır, insanların sigaradan uzaklaşırken, bir anda bırakamaması ve sürecin uzamasıdır. Unutulmaması gerekir ki, sigara içerisinde bir çok kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasallar yanma işlemi ile birlikte ve zamanla kullanıma bağlı olarak vücudumuza zararlar vermektedir. Bu yüzden de bir çok kişi sigarayı bırakmak istemektedir. Ancak, sigarayı bırakmak böyle anlattığımız kadar olmamaktadır. Bu sebeple yapılacak en basit şey, öncelikle bir geçiş ile bu işlemi yapmak gibi görünmektedir. Ancak, elbette bu geçişi yaparken de, vücudunuza zarar vermeyecek şekilde olması gerekir. İşte tam da bu konuda devreye giren elektronik sigara , sizlere karbondioksit vermeyen ve çeşitli kimyasalları sizden uzak tutan dijital sigara sistemleridir.

 

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın zararları ile ilgili olarak öncelikle söylenmesi gereken, bağımlılık nedeniyle zararlarını bile bile yine de tüketmeye devam etmektir. Aslında sigaranın zararları bilinmektedir. Ancak kişi kendine göre çeşitli sebepler üreterek sigaraya devam etmektedir. Öncelikle sigara vücudumuza ağır ve pis bir koku bırakır. Her ne kadar parfümle geçirmeye çalışsak da bu pek de mümkün değildir. Cildinizde çabuk bir şekilde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Bu durumda, ciltte ciddi anlamda karalık oluşmaktadır. Bu da insanın psikolojisini bozarak daha da kötüye doğru götürmektedir. Ağız ve yutak bölgesinde, yavaş yavaş hissizlik ve tat alamama durumu başlar. Ayrıca, kanser riski bulunmaktadır. Tüm bunların ışığında sigara içmek ölüme davetiye çıkarmak gibidir.

Elektronik Sigara 

Sizler de öncelikle sigaranın zararlı etkilerinden uzak dururken, aynı zamanda da çeşitli gazlardan kurtulmuş olursunuz. Bundan sonraki süreçte daha rahat şekilde sigarayı bırakabilir ve kurtulabilirsiniz. Diğer sigaralarda olduğu gibi çevre kirliliğine neden olmadığı gibi, bağışıklık gibi bir durumu da bulunmamaktadır. Ayrıca, sigarayı bırakmak isteyen kişiler için yumuşak bir geçiş oluşturabilir. Bundan sonraki süreçte siz de yüzlerce kimyasal ile ilişki içerisinde olmanıza gerek kalmadan hem de sigarayı bırakarak daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir