Dolgu Burun Estetiği | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dolgu Burun Estetiği

Dolgu Burun Estetiği

 

Ameliyatsız estetik uygulamalar sayesinde çok kısa süre içinde büyük değişimler yakalamak mümkün hale geldi. Dolgu burun estetiği, ameliyattan çekinen ya da ameliyatla nasıl olabileceğini önceden görmek isteyenler için avantajlı bir yöntem.

Herhangi bir ön hazırlık gerektirmeyen dolgu işlemi 10-15 dakikada tamamlanıyor. Yüzün diğer bölgelerine çeşitli amaçlarla uygulanan dolgu işlemine benzer şekilde gerçekleştiriliyor. Hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı-sızı hissetmiyor. Sonrasında başka bir yan etki yaşanmıyor. Uygulandığı andan itibaren etkisi gözleniyor. Uygulanan dolgu maddeleri, vücutta da doğal olarak bulunan bileşenler olduğu için alerji problemi yaşanmıyor. Uygulamanın etkisi ortalama 1 yıl sürüyor. Sonra hastanın isteğine göre tekrar edilebiliyor.

Burun dolgusu ile şekillendirme herkes için uygun olmasa da birçok insanda tercih edilebilen bir yöntem. Çok geniş ve büyük burunların küçültülerek şekillendirilmesi gerektiği için dolgu işlemi bu tip hastalarda yetersiz kalıyor. Aynı şekilde burundaki kemer çok şiddetliyse dolgu çözüm olamıyor. Fakat bunlar dışındaki hafif eğrilik ve kemer problemi, burun ucu düşüklüğü, burun sırtında görülen hafif eğrilikler gibi durumlarda ameliyata gerek kalmadan uygulanabiliyor. Bazı burun estetiği ameliyatlarından sonra çok şiddetli olmayan bozukluklar ve memnuniyetsizlikler de dolgu uygulamasıyla çözülebiliyor. Böylece hasta ikinci bir ameliyattan da kurtulmuş oluyor.

Dolgu Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Dolgu ile burun şekillendirme, burnun kendi yapısını koruyarak yapılan küçük ve etkili bir yöntem. Hastanın işlem öncesinde herhangi bir hazırlık yapmasına gerek duyulmuyor. Hatta öğle arası uygulamalarından biri sayılıyor. Öncelikle dolgu uygulanacak bölge anestezik kremlerle uyuşturuluyor. Ardından dolgu maddesi gerekli noktalara enjekte ediliyor. Dolgu burun estetiği 10-15 dakikada tamamlanıyor ve hasta hayatına kaldığı yerden devam ediyor. İşlemden sonra hastanın işine, evine veya sosyal yaşantısına dönmesinde hiçbir sakınca bulunmuyor.

Burna uygulanan dolgu maddeleri, genellikle yüzde kullanılan maddelere benzer ürünler oluyor. Bunlar hyalüronik asit içeren ve vücuda tamamen uyumlu maddeler. Zamanla vücut tarafından emildikleri için geçici dolgular arasında yer alıyor. Hastanın daha sonradan bir problem yaşamaması için geçici dolgular daha sık tercih ediliyor.

Nerede Dolgu Burun Estetiği Yaptırabilirim?

Burnunuzdaki sorun ameliyat gerektirecek kadar büyük değilse dolgu burun estetiği, ihtiyacınızı karşılar. Burnunuzdaki sorunun dolgu ile çözülüp çözülemeyeceğini öğrenmek ve ayrıntılı bilgi almak için Doç. Dr. Ozan Seymen’le iletişime geçebilirsiniz.

 

https://www.ozanseymen.com/burun-estetigi/burun-estetigi-rinoplasti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir