Diyetle Bölgesel Zayıflama Gerçekleşir Mi? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diyetle Bölgesel Zayıflama Gerçekleşir Mi?

Diyetle Bölgesel Zayıflama Gerçekleşir Mi?

 

Kadınların en büyük sıkıntılarından birisi olan bölgelerde yer almakta olan kalça yağlanmaları oldukça büyük sıkıntı olmaktadır bundan dolayı bölgesel zayıflama  tercih dilen yollardan birisi olarak görünmektedir. Tabi ki uzmanlara danışılmadan asla bölgesel zayıflama yapılmamalıdır. alanında uzman bir doktora muayene sonucunda bu türden bir karar doktor tarafından verilebilir.

Erkeklerin ve kadınların bu farklı bölgelerde yağlanması nedeni ise hormonlar olmaktadır.

Daha sonrasında diyet yapıp kilo verdiyseniz bu yağlardan kurtulmanız oldukça zor olacaktır fakat diyet ve özel egzersiz programlarıyla vücudunuzda bulunmakta olan yağlar eşit bir oranda değişecektir. Bölgesel zayıflama da mümkün olan şey ise kilo vermek için kullandığınız gıdaların aldığımız Enerjileri harcadığımız enerjiden az olmasıdır. Bundan dolayı vücudumuzdaki enerji farkı lipaz adı verilen enzim yüzünden  depolamak amacıyla kullanılır. Enzimler vücudun tek bir bölgesinde toplandığı için ihtiyaç duyulan enerji sadece o bölgedeki yağ hücrelerinin kullanmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı enzimler tüm vücuda yayılırken ya hücrelerinde de enerji amacıyla kullanılırlar. Sonuç olarak ise yağın azalması ile kilo kaybı meydana gelir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Danimarkalı araştırmacılar tarafından yapılan bölgesel zayıflama konusunda bunlar tekrar gündeme gelmiş olup bu çalışmaya göre vücudun belli bölgesinde egzersiz yapımları uygun görülmektedir. Bunların nedenleri ise kaslar ısındıkça üzerlerine kaplayan yağ tabakası azalarak yağların doğru akış gerçekleştirmektedir.

Bunların nedenleri ise bölgelerde meydana gelen kaslar ısındıkça yağ tabakası ısıtarak kan akışını artırmaktadır. Bundan dolayı K-kan akışı arttıkça enerji dönüştürülür ve enerji sonucunda hormonların sayısında artış gösterilir. Böylece bölgede yağ yakmak yani bölgesel zayıflama mümkün hale gelir.

Kan akışını artışı sonucunda yağın enerji dönüştürülmesi ile zayıflama gerçekleşmesinin yanı sıra araştırmalara göre egzersiz yapanların daha kolay bir şekilde kilo verdiği görülmüştür.

Bölgesel Zayıflama Cihazları İşe Yarar Mı?

Bölgesel zayıflama cihazı olarak da bilinmekte olan bu cihazlar zayıflamak adına pek çok kadının tercih ettiği bir makine olarak bilinmektedir. Bu makineye göre yağ hücrelerini sayısı azaltılır ve böylece frekanslar yardımıyla yağların parçalanır vücuttan atılması sağlanır.

Bölgesel zayıflama cihazları sayesinde bu cihazlarla aşırı kilolu insanlar incelme gösterebilmek de olan bölgesel incelenmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra sabit fikri olan olmaması ve düzenli bir egzersiz yapılması takdirinde oldukça avantajlı bir durum oluşabilmektedir.

Günümüzde son zamanlarda bölgesel zayıflama çok fazla yayılarak sağlık açısından oldukça önem arz etmiştir. Kilolu insanlarda pek çok hastalık meydana gelerek pek çok olumsuzluk ya da hastalık durumları oluşmaktadır. Özellikle yoğun kilodan dolayı günümüzde kalp rahatsızlıkları oldukça ciddi sorunlar yaratmaktadır. Bundan dolayı insanlar sık sık bölgesel zayıflama yöntemine yönelmiş olmaktadır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir