!-- Start Alexa Certify Javascript --> Dış Gebelik Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dış Gebelik Nedir?

Dış Gebelik Nedir?

 

Rahim içerisinde gelişmesi beklenen embriyonun farklı bölgelere tutunarak gelişmesine dış gebelik denir. Sadecesaglik.com da dış gebelik hakkında yeterince bilgi oldugu görülmektedir. sizlerde bu konuda dilerseniz daha detayli bilgiye bubadres uzerinden ulaşabilirsiniz.
Dış gebelik anormal bir durumdur. Gebeliğin ilk dönemlerinde normal bir şekilde ilerleyebilir. Embriyonun gelişmesiyle birlikte karın bölgesinde ağrılar oluşmaya başlar, bu ağırlar sürekli olarak devam ettiğinde hamileliğin normal olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Dış Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Hamileliğin ilk safhalarında normal bir çizgide ilerlerken, karın ağrılarının şiddetlenmesi, zaman zaman yaşanan kanamalar ve en sonunda aşırı kanama görülmesiyle sonlandırılmaktadır. Kanamayla birlikte gebe olan kişi baygınlık geçirecek gibi olabilir bunun nedeni şiddetli ağrılardır. Kanama ve şiddetli ağrıların bir sonucu olarak gebe kişiye, dış gebelik teşhisi konulur ve tedavi sürecine geçirilir.

Gebe eğer fazlasıyla şiddetli bir şekilde karın ağrısı çekiyor ve bunu takiben kanamalar meydana geliyorsa durum oldukça ciddidir. Embriyonun büyümesi sırasında tüpün yırtılması sonucu, damarların yırtılması da söz konusu olabilir. Bu yırtılma ile birlikte kişilerde aşırı kan kaybı görülebilir ve bu durum ne yazık ki hayati tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Dış gebelikte aynı zamanda omuz ağrıları görülebilir. Bu da hastalığın belirtilerinden biridir. Bununla birlikte tuvalette gidildiğinde karnın alt kısımlarında ağrı hissedebilirsiniz. Dış gebelik belirtileri arasına bunu da dahil edebiliriz.

Dış Gebeliği Arttıran Etkenler

Dış gebeliği artıran pek çok etken vardır. Daha çok bilgi için www.sadecesaglik.com u ziyaret edebilirsiniz. Birçok hastalıklar hakkında bilgi alabilir ve tedavi süreci hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir