Dikişsiz İmplant | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dikişsiz İmplant

Dikişsiz İmplant

 

Hızla gelişen teknoloji dikiş gerektirmeden implant işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamıştır. Hastalar bu tarz uygulamalardan sonra hiç bir şekilde ağrı hissetmemektedir. Uygulamayı kısa sürede tamamlamak mümkün olduğundan, kişiler işlem sonunda normal hayatlarına hemen geri dönebilmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen implant tedavilerinden biri olarak bilinir. Fakat alanında uzman diş hekimlerinin yapması gereken bir işlem olduğundan, her yerde implant tedavisine kalkışılmaması gerekir. Dikişsiz implant tedavisi Mersin Diş Hastanesi hekimleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Peki implant tedavisi nedir ve nasıl yapılır? Dikişli ve dikişsiz implant arasında ne gibi farklar bulunuyor?

İmplant tedavisinin en önemli özelliği hastaların hayatını tamamen değiştiriyor olmasıdır. Çürüyen ve kullanılmaz hale dişlerin çekilmesiyle uygulamanın ilk adımı tamamlanmaktadır. Çekilen dişlerin yerine hem estetik duran hem de kullanım kolaylığı sağlayan implantlar yerleştirilmektedir. Dikişsiz implant tedavisinin, normal implant tedavisinden bir çok farklı yönü bulunmaktadır. Bu yöntem Flapless Surgey olarak da isimlendirilebilmektedir. Tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir. İyi bir dikişsiz implant tedavisinden sonra hastalar uzun süre boyunca dişlerini ağrı sorunu olmadan kullanmaktadırlar. Bu uygulamanın klasik implant tedavisinden en önemli farkı diş etinin kesimi için bistüri kullanılmamasıdır. Aynı zamanda kesiler oluşturulmadığı için dikişe de gerek kalmadığından, çok daha hızlı şekilde iyileşme gözlemlenmiştir. Öyle ki dikişsiz implant tedavisinin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için ilk olarak iyi bir klinik tedavisinden geçmek gerekir.

Hekimler gelen hastaların radyografiklerini alarak, ağız ve diş yapısının anatomik özelliklerini irdelerler. Bu inceleme kemik boyu, kemik genişliği, kemik yoğunluğu ve diş eti kalınlığı gibi konularda yapılmaktadır. İmplant tedavisinin gerçekleştirilmesi için çekilen diş yerindeki diş eti üzerinde küçük bir boşluk oluşturulmaktadır. Bir sonraki aşamada ise kemik üzerine implant için yuva hazırlanır ve implantlar buraya yerleştirilir. Uygulama çok yönlü olduğundan son zamanlarda tüm diş hekimlerinin kullanıldığı bir teknik olmuştur. Birkan Özkan Klinik tarafından yapılan işlemlerde çok yönlü uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Sadece tek diş eksikliklerinde dahi dikişsiz implant tedavisi uygulanabilmektedir. Ağız ve diş yapısının ihtiyaçlarına göre dikişsiz implant yerleştirilmesi yapılmaktadır.

Kaynak: https://www.birkanozkanklinik.com.tr/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir